FILM I SERIALE

Gwiazdy na premierze „Śniegu już nigdy nie będzie” [ZDJĘCIA]

Twórcy „Śniegu już nigdy nie będzie” na uroczystej premierze

W warszawskim kinie odbyła się uroczysta premiera filmu „Śniegu już nigdy nie będzie” – jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów roku.

Film, którego światowa premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zdążył już zachwycić międzynarodową publiczność. Teraz polska widownia nareszcie będzie miała możliwość zapoznać się z oficjalnym polskim kandydatem do Oscara. Na pokazie nie mogło zabraknąć twórców: Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, którzy pierwszy raz wspólnie odpowiedzialni są za reżyserię. Obok nich na czerwonym dywanie pozowały gwiazdy obrazu: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Andrzej Chyra, Krzysztof Czeczot, Ewa Dałkowska, Astrid Nanowska, Jarosław Milner i Mirosław Haniszewski. Na jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tej wiosny pojawiło się również wielu znanych przedstawicieli polskiego show-biznesu, między innymi: Katarzyna Zawadzka, Michał Witkowski, Maciej Zień, Joanna Kulig, Ania Kuczyńska, Tomasz Ossoliński, Kasia Adamik i Olga Chajdas. Uroczystość poprowadziła Ola Salwa. Hipnotyzujący film „Śniegu już nigdy nie będzie” w kinach od 4 czerwca!

„Tytułowy śnieg może się wieloznacznie kojarzyć – chociażby ze śmiertelnym żywiołem albo poczuciem bezpieczeństwa, baśniowym powrotem do krainy dzieciństwa. Choć dziś zapewne najbardziej kojarzy się ze zniszczeniem, jakie człowiek wywołał w eko klimacie ziemi, doprowadzając do zmian, przez które śnieg widuje się coraz rzadziej. Bohaterowie naszego filmu, w większości skupieni na własnym, małym, wygodnym świecie, zbyt dużo o tym nie rozmyślają, jednak nie wiedząc czemu zmagają się z poczuciem jakiejś wewnętrznej, duchowej pustki i niezrozumiała tęsknotą za czymś nieokreślonym. Są to różne tęsknoty, za bliskością, dotykiem, seksem, zrozumieniem, wolnością. Są bogaci, syci od strony materialnej, ale głodni duchowo, choć w sposób zupełnie nieuświadomiony. Ich fantazje ogniskują się w jednym – obcym przybyszu, w którym przeglądają się jak w lustrze. On przynosi im wytchnienie. Trudno powiedzieć czy to iluzoryczne, czy prawdziwe doświadczenie, tak jak trudno czasem odróżnić nam własną projekcję od rzeczywistości. Czy magiczny las, do którego przenosi ich przybysz, jest tylko wytworem ich lęków i pragnień, czy istnieje naprawdę. Film nasz, mamy nadzieję, skrywa jakąś tajemnicę, chcieliśmy pobudzić widzów do głębszej refleksji na temat kondycji współczesnego Europejczyka. Zagrać na indywidualnych skojarzeniach, nienachalnie zadać parę pytań, bez tezy i z humorem” – Małgorzata Szumowska i Michał Englert

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od 'gorszego’ świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. W filmie występują: ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff („Stranger Things”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”) oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button