FESTIWALEKONCERTY

Grecka ikona black metalu – Rotting Christ – na Pol’and’Rock Festival 2024

Festiwale w Polsce

Rotting Christ, grecka ikona black metalu, dołącza do składu 30. Pol’and’Rock Festival!

Pora przygotować się na wstrząsający performance artystyczny.

Tym samym ogłoszona jest już połowa zespołów grających na jubileuszowej 30. edycji Pol’and’Rock Festival.

Rotting Christ to zespół, który od ponad trzech dekad kształtuje krajobraz metalu ekstremalnego. Założony w 1987 roku przez braci Sakisa i Themisa Tolisów, zespół szybko zyskał uznanie sceny blackmetalowej, swoim niezwykle mrocznym i oryginalnym brzmieniem. Ich debiutancki album „Thy Mighty Contract” (1993) ustanowił podwaliny ich kariery, łącząc w sobie elementy death, heavy i gothic metalu z niezmiennie obecnym duchem black metalu. Ich najnowszy album „Pro Xristou” jest kolejnym kamieniem milowym w ich 35-letniej historii, głęboko zakorzenionym w starożytnej i pogańskiej mądrości.

Rotting Christ nieustannie rozwija swoje brzmienie, pozostając jednocześnie wiernym swoim korzeniom. Od debiutanckiego albumu „Thy Mighty Contract” po najnowsze dzieło „Pro Xristou”, zespół eksperymentuje z dźwiękami, tworząc monumentalne kompozycje, które przenoszą słuchacza w odległe czasy. Ich muzyka to mieszanka intensywnych riffów, hipnotyzujących chórów i neoklasycznych aranżacji, która porusza zarówno ciało, jak i duszę.

Rotting Christ to nie tylko niekwestionowana legenda metalu, ale także grupa, która nadal rośnie i ewoluuje, nie tracąc przy tym autentyczności dziedzictwa, które stworzyła. Koncerty Rotting Christ można porównać do rytuałów, które inicjują podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy, a ich muzyka pozostaje inspiracją dla kolejnych pokoleń fanów metalu. Duża Scena 30. Pol’and’Rock Festival zapłonie.

30. Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki.

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival. Ogłoszonymi do tej pory zespołami są: Flogging Molly, T.Love, Guano Apes, Flapjack, Clawfinger, Sick Of It All, CelKilt, Motionless in White, Electric Callboy, Myrath, Kasia Kowalska, The Warning, Less Than Jake, MEUTE, Modestep, Enej, Orkiestra Dorosłych Dzieci, Paktofonika Live Band, Mery Spolsky, Zenek Kupatasa oraz Coma.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button