TRÓJMIASTO

Gratka dla miłośników motoryzacji. Zabytkowe samochody w Gdyni

Trójmiasto

To była prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji.

W sobotnie popołudnie na ulicach Gdyni pojawiły się piękne, zabytkowe auta. Całość uzupełnili rekonstruktorzy w strojach z epoki. A wszystko to dzięki gdyńskiemu stowarzyszeniu Automobilklub Morski, które właśnie świętuje swoje 85 urodziny.

W sobotę, 26 czerwca na ulice miasta wyjechały przedwojenne samochody – słynny Adler, Berliet, Peugeot 201, Citroen oraz prawdziwa perełka, czyli zabytkowy Rolls-Royce. Tę podróż w czasie mogliśmy odbyć dzięki stowarzyszeniu Automobilklub Morski, które w tym roku świętuje swoje 85. urodziny.

Wszyscy odwiedzający mogli poczuć klimat dawnych lat, bowiem przy zabytkowych pojazdach obecni byli także rekonstruktorzy w strojach z epoki odpowiadającej historii motoryzacyjnych eksponatów rodem z II Rzeczpospolitej. SRH Fort i GRH Retrospekcja przygotowali dodatkowo specjalną dioramę oraz punkt informacyjny.

Przedwojenne samochody i rekonstruktorzy przy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (fot. Michał Puszczewicz/UMG)

Automobilklub Morski to najstarsza, nieprzerwanie działająca organizacja obywatelska na Pomorzu, która skupia miłośników motoryzacji. Klub nadal prężnie działa na niwie sportowej. Dba także o miłośników autozabytków. Jego chlubą jest modernistyczno-funkcjonalistyczny „Modrzewiowy Dwór” położony na gdyńskiej Kamiennej Górze.

Świetnie zachowane klasyki możemy podziwiać w Gdyni do niedzieli, 27 czerwca przed budynkiem Muzeum Marynarki Wojennej.

Obchody jubileuszu Automobilklubu Morskiego w Gdyni są częścią obchodów Święta Morza i wpisują się w uroczystości rocznicowe ORP Błyskawicy – organizowane przez Muzeum Marynarki Wojennej.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button