MUZYKA

girl in red prezentuje nowy singiel „Doing it again baby”. To najfajniejszy utwór…

Świat muzyki...

girl in red wciąż udowadnia, że 2024 rok należy do niej.

Najnowszy utwór „DOING IT AGAIN BABY” to już drugie wydawnictwo promujące nadchodzący drugi album artystki o podobnym tytule – „I’M DOING IT AGAIN BABY!”. Krążek ujrzy światło dzienne już 12 kwietnia.

Jak komentuje girl in red: „To najfajniejszy utwór jaki stworzyłam. Tak naprawdę bardzo trudno się go pisało. Nie umiałam pozwolić sobie na stworzenie piosenki, którą po prostu uważałabym za cholernie fajną i zabawną. Próbowałam zmusić się do napisania jakiegoś ckliwego i znaczącego tekstu, podczas gdy cała ta piosenka miała być po prostu soundtrackiem jedynego w swoim rodzaju uczucia – absolutnego wniebowzięcia”.

W lutym girl in red podzieliła się singlem „Too Much” – poruszającą opowieścią o emocjonalnie niedostępnym obiekcie jej uczuć. girl in red zadbała jednak o to, aby utwór nie był melancholijną piosenką o złamanym sercu – „Too Much” jest bowiem przesiąknięty lirycznym humorem, a jej wokalowi towarzyszą energetyczne gitary i wielkie popowe momenty.

girl in red spędziła większość 2023 roku jako support Taylor Swift na trasie „The Eras Tour” oraz na własnej festiwalowej trasie. Już w kwietniu wyruszy w trasę „GIRL IN RED: DONG IT AGAIN!”, która rozpocznie się w Ameryce Północnej. W ramach supportu w poszczególnych miastach wystąpią Momma lub The Beaches.
Artystka znajdzie się także na nadchodzącej kompilacji A24 Music „Everyone’s Getting Involved: A Tribute to Talking Heads’ Stop Making Sense”, która jest hołdem dla ponownej premiery kultowego filmu koncertowego Jonathana Demme’a i 40. rocznicy soundtracku.

O Artystce:

girl in red (Marie Ulven) – artystka muzyki alternatywnego popu z Oslo, z hukiem rozpoczęła 2024 rok, kontynuując tym samym swoją drogę ku światowej sławie. W lutym ogłosiła, że wiosną wyda swój nowy album zatytułowany „I’M DOING IT AGAIN BABY!”, a po nim odbędzie się trasa koncertowa, m.in. po Ameryce Północnej z występami w Radio City, The Greek, Ryman Theatre i Red Rocks oraz wielu innych w miejscach.

girl in red po raz pierwszy zyskała uznanie i podbiła serca publiczności, kiedy wydała swój pozytywnie przyjęty przez krytyków debiutancki album „if i could make it go quiet” w 2021 roku. Krytycy i fani docenili jej szczerość w pisaniu piosenek, ujmującą osobowość, imponujące występy na żywo oraz muzykalność. Wśród wspierających ją celebrytów znalazły się – Taylor Swift i Billie Eilish, a reakcja prasy była zdumiewająco optymistyczna, przy czym kilka redakcji nazwało krążek oraz przełomowy utwór „Serotonin” – „Best of 2021”, wliczając w to takie wydawnictwa jak: Rolling Stone, Billboard, Variety, NPR, Stereogum, NYLON i inne. Zawojowała również telewizję, i to nie tylko w amerykańskich programach, takich jak: The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel Live! i Late Night With Seth Meyers, ale również podbiła ramówki na całym świecie, w tym: Skavlan, Late Night Berlin i MTV EMAs.

Artystka spędziła znaczną część 2022 roku na rozległej trasie koncertowej w Ameryce Północnej, zaliczając występy na najważniejszych festiwalach, jak: Coachella i Lollapalooza. Wystąpiła również na Oya, Glastonbury i na wyprzedanym koncercie w słynnym nowojorskim Pier 17. Dodatkowo, jako podziękowanie dla swoich fanów, girl in red wydała odrębny utwór zatytułowany „October Passed Me By”, czyli sequel i kontynuację jej ukochanego, przełomowego utworu „We fell in love in october”. Piosenka, nad którą pracowała z Aaronem Dessnerem, została wydana wraz z filmem krótkometrażowym w reżyserii Gustava Johanssona, z udziałem szanowanej norweskiej aktorki Lisy Loven Kongsli oraz Ruth Vega Fernandes.

W 2023 roku girl in red została wybrana przez Taylor Swift, aby otworzyć jej przełomową trasę koncertową Eras Tour. Oprócz otwarcia dla Taylor, artystka miała własną trasę koncertową w Wielkiej Brytanii i UE w 2023 roku, w tym wyprzedany koncert w Hammersmith Apollo.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button