POLITYKA

Georgette Mosbacher nową ambasadorką USA w Polsce. Nowy Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda przyjął w Belwederze listy uwierzytelniające od Ambasador USA Georgette Mosbacher, która rozpoczyna pracę w Warszawie.

Jak powiedział Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski nowa Ambasador USA w Polsce przekazała Prezydentowi RP wiadomość od Prezydenta USA Donalda Trumpa, który, jak podkreśliła Georgette Mosbacher, oczekuje na wizytę Andrzeja Dudy w Białym Domu i chce ją uczynić bardzo ważną, jeśli chodzi o konsekwencje i o decyzje, które mają zapaść.

Nowa ambasador USA w Polsce zastąpiła Paula W. Jonesa.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował, że przy tej okazji nowa Ambasador odbyła z Andrzejem Dudą bardzo dobrą rozmowę, podczas której, mówiąc o celach swojej misji, akcentowała działania na rzecz wzmocnienia współpracy wojskowej między Polską a USA, w tym obecności amerykańskiej w Polsce. Rozmowa dotyczyła również współpracy energetycznej i wizji uczynienia z Polski hubu dla gazu amerykańskiego w tej części Europy. Ambasador poruszyła też temat zwiększenia obecności amerykańskiej w Polsce w sferze inwestycji.

Jak dodał Krzysztof Szczerski, znaczna część rozmowy Prezydenta z panią Georgette Mosbacher była poświęcona przygotowaniom do planowanej na 18 września wizyty Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w Białym Domu.

Jak dodał, Ambasador w rozmowie z Prezydentem Dudą zaznaczyła, że „Polska była jej wyborem”. – Że to nie jest przyjazd – jak bywa często w przypadku zawodowego dyplomaty – z pewnego klucza urzędowego, tylko personalny wybór pani ambasador, żeby być przedstawicielem administracji amerykańskiej tutaj w Warszawie – relacjonował Krzysztof Szczerski.

Radny PiS Błażej Spychalski nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy

7 września 2018 roku (piątek) o godz. 13.30 Andrzej Duda odwoła Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofa Łapińskiego i powoła nowego Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP – Błażeja Spychalskiego.


Błażej Spychalski na facebooku umieścił w 2012 roku post z „lustrowania” dziennikarzy. Wg Spychalskiego rodziny m.in. Tomasza Lisa, Piotra Kraśki, Kuby Wojewódzkiego, Magdy Gessler czy Moniki Olejnik rzekomo współpracowały ze służbami bezpieczeństwa PRL.
Oprócz tego Spychalski zarobił już kilkaset tysięcy złotych w różnych spółkach.
(własne,KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button