POLSKA

Gdynia. Grzegorz Borys wciąż poszukiwany. Jest podejrzany o zabójstwo sześcioletniego syna. Trwa obława. Nowe nagranie i zdjęcia

Obława policyjna w całej Polsce

Policjanci szukają mężczyzny, podejrzewanego o zabójstwo dziecka.

Policjanci prowadzą poszukiwania 44 letniego Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego chłopca.

W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112.

Prokurator ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni zarządził poszukiwania Grzegorza Borysa na podstawie listu gończego art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu Karnego, tj. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

„Z uwagi na to, że monitoring nie oddaje rzeczywistych kolorów plecaka, który mężczyzna może mieć ze sobą, Policja dołącza poglądowe zdjęcie tego konkretnego modelu.


UWAGA PUBLIKUJEMY NOWE ZDJĘCIA i NAGRANIE Z WIZERUNKIEM POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM GRZEGORZA BORYSA.

Opublikowane zdjęcia pochodzą sprzed kilku dni przed dokonaniem zabójstwa.

Obława. Poszukiwany 44-letni Grzegorz Borys (fot. policja)

Trwają poszukiwania Grzegorza Borysa 44-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Publikujemy jego nowe zdjęcia. Jest to najbardziej aktualny wizerunek mężczyzny zabezpieczony przez policjantów. Mężczyzna może być podobnie lub tak samo ubrany” – opublikowała Policja.

Trwają poszukiwania za Grzegorzem Borysem, 44 latkiem podejrzewanym o zabójstwo swojego syna

Od piątku, od momentu zgłoszenia, trwa akcja poszukiwawcza za poszukiwanym podejrzewanym o zabójstwo mężczyzną 44-letnim Grzegorzem Borysem. Już na tę chwilę nad zatrzymaniem tego mężczyzny pracuje blisko 1000 funkcjonariuszy. To nie tylko policjanci, ale również żołnierze, strażnicy leśni, strażacy oraz te grupy poszukiwawcze, na które zawsze możemy liczyć, gdy trwają poszukiwania. Policjanci są zdeterminowani, stąd też tak duże siły i środki.

Mimo pogody poszukiwania nie zostały przerwane. W nocy pracowali policjanci oddziału prewencji z Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania i Łodzi. Przeczesywane są lasy, w poszukiwania zaangażowani są przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi oraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich. W nocy pracowali również nurkowie, którzy sprawdzali wytypowane zbiorniki wodne. W poszukiwania włączony został wojskowy śmigłowiec, który szuka podejrzewanego z powietrza. Policja wykorzystuje drony i kamery termowizyjne.

Obława. Poszukiwany 44-letni Grzegorz Borys (fot. policja)

Nad sprawą równolegle pracują również śledczy oraz kryminalni, którzy weryfikują przekazywane przez społeczeństwo informacje na temat tego mężczyzny. Odzew po publikacji wizerunku jest bardzo duży. Wszystkie informacje są bardzo dokładnie weryfikowane przez policjantów. Co prawda nie doprowadziły one na tę chwilę do przełomu, niemniej jednak są bardzo ważne.

Prosimy o kolejne informacje na temat miejsca przebywania tego mężczyzny. Każda informacja zostanie przez policjantów zweryfikowana.

  • Apelujemy również, aby nie ujmować mężczyzny samodzielnie, bo to jest zadanie dla policjantów. Najważniejsze jest bezpieczeństwo osobiste. Prosimy o zadzwonienie na numer alarmowy 112.
  • Apelujemy aby nie przyjeżdżać z „ciekawości” w miejsca, gdzie trwają poszukiwania. Zakłóca to pracę policjantów, którzy swoją uwagę muszą kierować na nowe osoby, które pojawiają się w danym miejscu.

Podejrzanemu grozi dożywocie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button