ZIMOWE

Gdańsk. Mistrzostwa Polski w short tracku. Udany start Natalii Maliszewskiej

Trójmiasto

W piątek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Polski w short tracku.

Premierowy dzień zawodów ułożył się po myśli Natalii Maliszewskiej i innych faworytów imprezy.

Tegoroczny krajowy czempionat łyżwiarzy z krótkiego toru, rozgrywany na dystansach i w wieloboju, jest dla większości reprezentantów Polski pierwszym poważnym sprawdzianem po ponad miesięcznej przerwie od czasu igrzysk olimpijskich w Pekinie. Na starcie w gdańskiej hali Olivia stanęła cała czołówka najlepszych zawodników, włącznie z Natalią Maliszewską. Liderka polskiej kadry i aktualna wicemistrzyni Europy na 500 metrów – podobnie jak inni reprezentanci – pewnie przebrnęła przez pierwszy dzień eliminacji w trzech konkurencjach. Maliszewska na swoim koronnym dystansie nie miała sobie równych i z najlepszym czasem awansowała do sobotnich półfinałów. 26-latka zwyciężyła również w swoim biegu eliminacyjnym na 1000 metrów, a 1500 metrów przejechała druga, tuż za Nikolą Mazur, swoją reprezentacyjną koleżanką. W piątkowych kwalifikacjach najlepiej spisywała się Magdalena Zych. Łyżwiarka KU AZS Politechniki Opolskiej, która niedawno reprezentowała nasz kraj podczas MŚ juniorów w Gdańsku, uzyskała najlepszy czas na 1000 metrów, a na 1500 metrów została sklasyfikowana z drugim wynikiem.

Wśród mężczyzn nie zawiedli zawodnicy z pierwszej reprezentacji. Brylował zwłaszcza Diane Sellier. Francuski łyżwiarz, który wciąż oczekuje na dopełnienie formalności związanych z przyznaniem polskiego obywatelstwa, nie miał sobie równych na dystansie 500 metrów. Pewny awans do dalszej rywalizacji uzyskali też Michał Niewiński, uczestnik igrzysk w Pekinie i czwarty junior ostatnich MŚ na 1000 metrów, czy drugi z tegorocznych olimpijczyków Łukasz Kuczyński.

W sobotę zostaną rozegrane półfinały oraz finały na 500 i 1500 metrów, a także finał sztafet mieszanych na 2000 metrów. Na niedzielę zaplanowano dalszy ciąg rywalizacji na 1000 metrów, superfinały mężczyzn i kobiet na 3000 metrów z udziałem najlepszej ósemki zawodników oraz sztafety. Transmisja z weekendowych zmagań w ramach MP będzie dostępna bezpłatnie na youtubowym kanale Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button