TRÓJMIASTO

Gdańsk. Atak na kierującego taksówką. Ukrainiec został uderzony w twarz

Trójmiasto

9 września po północy policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Słowackiego ukraiński kierowca taksówki na aplikację podczas kursu został zaatakowany przez jednego z klientów.

Kiedy pokrzywdzony zwrócił mężczyźnie uwagę, że wsiada do auta z piwem, ten zaczął używać wobec niego słów wulgarnych, groził mu, a potem uderzył go ręką w twarz. Drugi z przewożonych pasażerów, również groził kierującemu. Pokrzywdzony użył wobec jednego z klientów gazu i zaczął wołać o pomoc.

Dzięki pracy policjantów z komisariatu w Osowej, kryminalnych z gdańskiej komendy miejskiej oraz współpracy z krakowskimi policjantami, w niedzielę rano zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 40 i 43 lat, którzy zaatakowali kierującego taksówką na aplikację. W sobotę po północy w trakcie kursu z lotniska, jeden ze sprawców znieważył go, groził pokrzywdzonemu i uderzył go ręką w twarz, natomiast drugi kierował wobec pokrzywdzonego groźby karalne. Jutro 40-latek z Pruszcza Gdańskiego zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą, funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zabezpieczyli materiał filmowy ze zdarzenia, a także podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Dzięki zdobytym w tej sprawie informacjom dziś o godzinie 09:30 na terenie Pruszcza Gdańskiego kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Drugi ze sprawców we współpracy funkcjonariuszy z komisariatu w Osowej z policjantami z Krakowa został zatrzymany w niedzielę przed godziną 10:00 na lotnisku Kraków-Balice, kiedy próbował odlecieć do Norwegii.

W uzgodnieniu z prokuratorem, który zapoznał się z materiałami sprawy, 40-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych, za uszkodzenie ciała i za przestępstwo znieważenia. Natomiast 43-latek z województwa małopolskiego odpowie za kierowanie gróźb karalnych. W poniedziałek zatrzymany 40-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Za kierowanie gróźb karalnych i za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 2 lat więzienia. Za przestępstwo znieważenia grozi kara grzywny albo kara ograniczenia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button