TENIS

French Open – 23. urodziny w Paryżu. Iga Świątek w czwartej rundzie

Polscy tenisiści na Roland Garros 2024

Jak można najlepiej uczcić 23. urodziny podczas pobytu w Paryżu?

Iga Świątek pewnie wywalczyła awans do 1/8 finału Roland Garros 2024, pokonując w trzeciej rundzie Czeszkę Marie Bouzkovą 6:4, 6:2, po godzinie i 33 minutach.

Znając zwyczaje organizatorów trzeciej lewy Wielkiego Szlema, Iga zdmuchnęła świeczki na efektownym torcie.

Czasu na celebrowanie tego wyjątkowego dnia w gronie najbliższych też nie zabraknie, bo kolejny mecz Polka rozegra dopiero w niedzielę.

Jej rywalką będzie Rosjanka Anastazja Potapowa, 41. w klasyfikacji tenisistek.

W piątek pierwsze mecze w deblowej drabince wygrały dwie Polki. W rozpoczętym przedwczoraj spotkaniu (przerwanym przez deszcz) Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera pokonały Włoszki Angelicę Moratelli i Camillę Rosatelli 6:3, 6:0.

Natomiast Katarzyna Kawa i Japonka Nao Hibino okazały się lepsze od Rumunki Iriny-Camelii Begu i Argentynki Nadii Podoroskiej 6:2, 6:2.

Natomiast Katarzyna Piter i Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova odpadły w pierwszej rundzie po porażce z z rozstawionymi z czwórką Czeszką Barborą Krejcikovą i Niemką Laurą Siegemund 4:6, 0:6.

Hubert Hurkacz w kolejnej „deszczowej” grze

Hubert Hurkacz jest bliski awansu do 1/8 finału w wielkoszlemowym Roland Garros. Jednak znowu walczy nie tylko z rywalem, ale i z nieprzychylną deszczową pogodą, która od kilku dni utrudnia rywalizację w Paryżu. W trzeciej rundzie rozstawiony z numerem ósmym Polak prowadzi z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem (tenisista pochodzenia rosyjsko-żydowskiego) 6:3, 7:6 (7-0), 2:1 i od tego stanu ich pojedynek zostanie wznowiony w sobotę.

Mecz Hurkacz – Shapovalov w trzeciej rundzie zostanie dokończony 1 czerwca nie wcześniej, niż przed godz. 13:00.

Jan Zieliński w deblu

W piątek występ na French Open udanie rozpoczął Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem. Polsko-monakijski debel rozstawiony z nr 15. wygrał z Rumunem Victorem Corneą i Włochem Luciano Darderim 6:7 (7-9), 7:5, 6:4. W drugiej rundzie spotka się z Amerykanami Christopherem Eubanksem i Evanem Kingiem.

Jak widzimy żadnemu z tenisistów nie przeszkadza granie z zawodnikami białoruskimi, rosyjskimi czy żydowskimi. A na Ukrainie i w Strefie Gazy wciąż są mordowani cywile…