SIATKÓWKA

FIVB Beach Volleyball World Tour 2020. Puchar Świata w siatkówce plażowej w Warszawie

FIVB Beach Volleyball World Tour 2020

Za niespełna trzy miesiące Warszawa stanie się światową stolicą siatkówki plażowej.

W ostatnim tygodniu maja na obiektach Monta Beach Volley Club po raz trzeci rozegrany zostanie FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2020, czyli Puchar Świata w siatkówce plażowej z udziałem elity najlepszych siatkarek i siatkarzy plażowych globu. Turniej będzie jedną z ostatnich okazji do zdobycia przez reprezentantów Polski kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

PUCHAR ŚWIATA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Warszawski turniej rozegrany zostanie od 26 do 31 maja na terenie klubu siatkówki plażowej Monta Beach Volley Club przy ul. M. Zaruskiego 12. Rywalizacja toczyć się będzie na profesjonalnych boiskach klubu, a najważniejsze mecze turniejowe rozegrane zostaną na specjalnie wybudowanym stadionie z trybunami na 4 500 widzów. Podobną pojemność ma zlokalizowany nieopodal Torwar – największa hala widowiskowo-sportowa w Warszawie.

Turniej wchodzi w skład prestiżowego, czterogwiazdkowego cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour i organizowany jest pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Organizatorami warszawskich rozgrywek są Monta Beach Volley Club i Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS). Puchar Świata w siatkówce plażowej to najwyższa rangą impreza sportowa organizowana w tym roku w stolicy oraz jedna z najważniejszych w Polsce.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Choć siatkówka plażowa od lat jest dyscypliną olimpijską, to w powszechnym odbiorze kojarzy się z plażą, charakterystyczną modą i stylem życia. Także podczas Pucharu Świata w Warszawie, poza rywalizacją sportową na najwyższym światowym poziomie, organizatorzy zapewnią wyjątkową atmosferę z oprawą muzyczną i licznymi atrakcjami dla publiczności. Najważniejszą z nich będzie Festiwal „obie8i 2020 – z natury rzeczy”, który zorganizowany zostanie w „miasteczku” przylegającym do boiska głównego, a rozpocznie się już 22 maja i potrwa do 31 maja 2020 r.

Na terenie MONTA BEACH VOLLEY CLUB w „miasteczku” przylegającym do boiska głównego turnieju zorganizowany zostanie Festiwal „obie8i 2020 – z natury rzeczy”. Festiwal będzie przestrzenią obiegu materii, idei, wiedzy i umiejętności oraz miejscem prezentacji technologii, produktów i usług stworzonych z myślą o środowisku i przyszłych pokoleniach. Zorganizowane zostaną warsztaty ogrodnicze, rejsy statkiem po Wiśle, targi śniadaniowe, spotkania o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i dyskusje zachęcające do poznawania przyrody, bycia w niej i dbania o nią. Stałą atrakcją Festiwalu będzie naturalny plac zabaw, gdzie dzieci będą mogły pobawić się w błocie, ułożyć dom z kostek słomy czy pochodzić po naturalnej ścieżce sensorycznej.

Dla kibiców siatkówki plażowej, a także wszystkich mieszkańców Warszawy wypoczywających nad Wisłą, organizatorzy zaplanowali także Food Strefę oraz wiele koncertów muzycznych.

PUCHAR ŚWIATA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ WARSZAWA 2020 – program

26 MAJA 2020 Kwalifikacje do Turnieju Głównego Kobiet i Mężczyzn

27 MAJA 2020 Kwalifikacje do Turnieju Głównego Kobiet i Mężczyzn

28 MAJA 2020 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn

29 MAJA 2020 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn

30 MAJA 2020 Faza Pucharowa – FINAŁ KOBIET

31 MAJA 2020 Faza Pucharowa – FINAŁ MĘŻCZYZN

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button