POLSKA

Finał WOŚP 2024. Światełko do Nieba. Kwota deklarowana – ponad 175 mln zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Orkiestra cichnie, ale to dopiero początek.

32. Finał WOŚP kończy z kwotą deklarowaną 175 426 813 zł. To ponad 20 mln zł, niż zebrano w tym czasie w 2023 roku.

Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki zostanie ogłoszony na koniec marca.

Finał WOŚP 2024 – studio (fot. Basia Krasuska)

„Wielkie dzięki, że byliście razem z nami. Od 32 lat robimy coś niebywałego, nieprawdopodobnego. Graliśmy w całej Polsce, na całym świecie, gdzie panują przyjaźń, miłość, muzyka. Żegnamy się z Wami, kochani Polacy. Jesteście wspaniali. I oby to trwało do końca świata i o jeden dzień dłużej – macie siłę?! To wszystko się nie kończy, to się dopiero zaczyna. Dziękujemy!” – Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Finał WOŚP 2024. MISS-ki Polski (fot. Radosław Raszka/WOŚP)

Atmosfera całego wydarzenia była niepowtarzalna.

WOŚP zagrało na całym świecie!

Sztaby na całym świecie grały na 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy razem z Fundacją. W tym roku, poza granicami Polski, swoje finały zorganizowało aż 100 sztabów zagranicznych w 23 krajach.

Finał WOŚP 2024 – studio (fot. Stanisław Wadas/WOŚP)

Światełko do Nieba – sygnał do dobrych aniołów

W tym roku Światełko do Nieba rozbłysło w zachwycającej i nowoczesnej formie! To kontynuacja tradycji w zupełnie nowej odsłonie, podczas której Sztaby w całej Polsce oraz na świecie przesyłają symbolicznie moc pozytywnej energii i dobra do nieba.

32. Finał WOŚP – Światełko do nieba (fot. Bartosz Bujarski)

O tegorocznym Światełku – tej wspaniałej tradycji, która trwa od dekad, wspomniał Jurek Owsiak:

„Światełko do nieba będzie wyjątkowe – przygotowywaliśmy się do niego dwa miesiące. Zapraszamy wszystkich, bo to naprawdę będzie wydarzenie. Nie strzelamy, także proszę się nie denerwować i nie myśleć, że zwierzęta będą się tego bały. Nie będą, a będzie pięknie”

– Gramy na całym świecie, gramy na obu biegunach – północnym i południowym – gramy pod równikiem, na wszystkich kontynentach. To taki moment, kiedy mówimy o sobie dobrze. Kiedy się uśmiechamy i tworzymy Polskę, która jest dla nas wszystkich. Niech to nie skończy się jutro, niech nie skończy się za tydzień. Niech to będzie z nami przez cały rok – do następnego Finału – Jurek Owsiak.

Publiczność zebrana na błoniach Narodowego mogła podziwiać przedstawienie pełne światła, muzyki, ognia i tańca irlandzkiego. To piękne widowisko przygotowali: znany duet Kwiat Jabłoni, Piotr „Dziki” Chancewicz, kompozytor całego widowiska, i liczni goście.

32. Finał WOŚP – Światełko do nieba (fot. Bartek Kochanowski)

W tym roku, dzięki licznym transmisjom online, finałowy pokaz podziwiano w całej Polsce, a nawet w najdalszych zakątkach świata. Symboliczne wysłanie pozytywnej energii – w postaci Światełka do Nieba – ”w świat” odbyło się we wspaniałej atmosferze bez użycia fajerwerków.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button