PIŁKA NOŻNA

FIFA. Mundial 2030 w sześciu krajach na… trzech kontynentach

FIFA World Cup 2030

Debilizm FIFA nie zna granic. Kibice podczas UEFA Euro 2020 byli zniesmaczeni, że nie ma jednego gospodarza.

To utrudniało poruszanie się, itp.

23 kwietnia 2021 roku ograniczono turniej do 11 miast-gospodarzy w 10 państwach. Jak widać FIFA niczego nie nauczyła się!

  • Wspólna oferta Maroka, Portugalii i Hiszpanii jest jedynym kandydatem na organizację Mistrzostw Świata FIFA 2030
  • Obchody stulecia i uroczyste gry odbędą się w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju

Po szeroko zakrojonych konsultacjach ze wszystkimi konfederacjami i biorąc pod uwagę wagę obchodów stulecia Mistrzostw Świata Rada FIFA podjęła kluczowe decyzje dotyczące przetargu i organizacji stulecia edycji Mistrzostw Świata FIFA w 2030 r. podczas posiedzenia zorganizowanego przez wideokonferencja z siedziby FIFA.

W 2030 roku Mistrzostwa Świata FIFA zjednoczą trzy kontynenty i sześć krajów, zapraszając cały świat do włączenia się w obchody pięknej gry, stulecia i samych Mistrzostw Świata FIFA. Rada FIFA jednomyślnie zgodziła się, że jedyną kandydaturą będzie połączona oferta Maroka, Portugalii i Hiszpanii, które będą gospodarzem wydarzenia w 2030 r. i automatycznie zakwalifikują się z istniejącego przydziału miejsc. Ponadto, biorąc pod uwagę kontekst historyczny pierwszych w historii Mistrzostw Świata FIFA, Rada FIFA jednomyślnie zgodziła się na zorganizowanie wyjątkowej ceremonii obchodów stulecia w stolicy Urugwaju, Montevideo, gdzie po raz pierwszy w historii W 1930 r. odbyły się Mistrzostwa Świata FIFA, a także trzy mecze Pucharu Świata zaplanowano odpowiednio w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju.

„W podzielonym świecie FIFA i piłka nożna jednoczą się” – powiedział prezydent FIFA Gianni Infantino. „Rada FIFA, reprezentująca cały świat piłki nożnej, jednomyślnie zgodziła się uczcić w jak najbardziej odpowiedni sposób stulecie Mistrzostw Świata FIFA, których pierwsza edycja odbyła się w Urugwaju w 1930 roku. W efekcie świętowanie odbędzie się w Ameryce Południowej, a trzy kraje Ameryki Południowej – Urugwaj, Argentyna i Paragwaj – zorganizują po jednym meczu Mistrzostw Świata FIFA 2030. Pierwszy z tych trzech meczów zostanie oczywiście rozegrany na stadionie tam, gdzie wszystko zaczęło się, w mitycznym Estádio Centenário w Montevideo, właśnie po to, aby uczcić setną rocznicę Mistrzostw Świata FIFA”.

„Rada FIFA zgodziła się również jednomyślnie, że jedyną kandydaturą na organizację Mistrzostw Świata FIFA 2030 będzie wspólna oferta Maroka, Portugalii i Hiszpanii” – dodał prezydent FIFA. „Dwa kontynenty – Afryka i Europa – zjednoczone nie tylko świętowaniem piłki nożnej, ale także w zapewnianiu wyjątkowej spójności społecznej i kulturowej. Cóż za wspaniałe przesłanie pokoju, tolerancji i włączenia społecznego”.

„W 2030 roku będziemy mieć wyjątkowy globalny zasięg, trzy kontynenty – Afrykę, Europę i Amerykę Południową – sześć krajów – Argentynę, Maroko, Paragwaj, Portugalię, Hiszpanię i Urugwaj – witając i jednocząc świat, jednocześnie świętując piękną grę, stulecie oraz Mistrzostwa Świata FIFA” – podsumował prezydent FIFA.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button