PIŁKA NOŻNA

FIFA – Katar 2022. Terminarz mundialu. Informacje dla kibiców

FIFA Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

Harmonogram meczów FIFA World Cup potwierdzony.

Gospodarz Kataru rozpocznie turniej w 2022 roku na stadionie Al Bayt.

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada, a finał zaplanowany jest na 18 grudnia 2022 roku.

Mundial ten to także pierwszy w historii, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie, w tym w kraju islamskim! Tytułu broni Francja.

Szczegóły:

  • Finał odbędzie się 18 grudnia na 80-tysięcznym stadionie Lusail o godzinie 18:00
  • Cztery mecze dziennie w fazie grupowej zapewnią optymalny czas odpoczynku dla drużyn

Stadion Al Bayt o pojemności 60 000 miejsc wziął swoją nazwę i kształt od tradycyjnych namiotów używanych przez ludy koczownicze w regionie Zatoki Perskiej Turniej rozpocznie się w poniedziałek 21 listopada 2022 r. o godzinie 13:00 czasu lokalnego czas* (11:00 CET).

Lokalne czasy rozpoczęcia meczów grupowych zostały ustalone na 13:00, 16:00, 19:00 i 22:00, przy jednoczesnym rozpoczęciu ostatniej rundy gier grupowych i czasach fazy pucharowej o 18:00 i 22:00. Khalifa International Stadium będzie miejscem rozgrywek o trzecie miejsce 17 grudnia. Finał rozpocznie się dzień później o 18:00 na stadionie Lusail na oczach 80 000 kibiców.

Różnica z Polską wynosi obecnie dwie godziny, z Katarem – trzy.

Katar 2020 – godziny meczów (fot. FIFA)

Ma to na celu zapewnienie wszystkim drużynom optymalnego wypoczynku między meczami, fazą grupową, która potrwa 12 dni i przy czterech meczach dziennie.

Katar 2020 – terminarz meczów (fot. FIFA)

Komfortowy charakter turnieju – bez konieczności podróżowania samolotem między obiektami – po raz pierwszy pozwoli organizatorom zoptymalizować określone wymagania meczowe z korzyścią dla kibiców, drużyn i mediów.

Zostanie to osiągnięte poprzez przypisanie spotkań grupowych na każdy dzień kolejki do stadionu i czasu ich rozpoczęcia dopiero po ostatecznym losowaniu. Jest ono planowane po oknie kwalifikacyjnym w marcu 2022 roku.

Ta dodatkowa elastyczność jest możliwa bez wpływu na aspekty techniczne, ponieważ wszystkie stadiony znajdują się w niewielkim promieniu, a klimat w Katarze jest idealny o tej porze roku. Potencjalnie da to fanom możliwość uczestniczenia w więcej niż jednym meczu dziennie podczas fazy grupowej.

Dla tych, którzy chcą zarezerwować miejsca w Katarze 2022, sprzedaż hotelowa rozpocznie się pod koniec 2020 roku. Sprzedaż biletów dla wszystkich będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem FIFA.com/tickets, gdzie będą dostępne szczegóły dotyczące faz, kategorii i cen.

* Wszystkie podane czasy są lokalne. Arabia Standard Time (AST) to UTC / GMT + 3 lub CET + 2. Ostateczne zdolności wszystkich stadionów FIFA World Cup podczas imprezy zostaną potwierdzone bliżej turnieju.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button