FESTIWALEKONCERTY

Festiwal Legend Rocka 2019. Foreigner i Status Quo zagrają w Dolinie Charlotty

Foreigner i Status Quo

Najważniejszym założeniem Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty jest pokazanie historii światowego rocka.

Podczas dwunastu edycji Festiwalu wystąpili artyści, którzy w swoim czasie byli gwiazdami europejskiego, a nawet światowego formatu. Wielu z nich do tej pory gra na wypełnionych stadionach. Od dawna fani Festiwalu upominali się o grupę muzyczną, która stała się, podobnie jak The Beatles i The Rolling Stones, prawdziwym symbolem brytyjskiej muzyki rockowej – o STATUS QUO.


W ciągu swojej kariery zespołowi udało się umieścić na brytyjskiej liście przebojów ponad 60 utworów! Niektóre z nich stały się rozpoznawalne na całym świecie, np. „In the Army Now” i „Come on You Reds”, czy „Rockin’ All Over the World” i “Down Down”. Status Quo występowali wspólnie z takimi sławami, jak: Dire Straits, Paul McCartney, The Who, Queen, David Bowie. W 2010 roku Francis Rossi (współzałożyciel, wokalista, gitarzysta i autor tekstów) i Rick Parfitt (gitarzysta) zostali odznaczeni przez Królową Elżbietę II tytułem Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego.

27 lipca 2019 roku Status Quo wystąpi na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Koncert zacznie się o godzinie 21:30, otwarcie bram o godz. 18:00.

Foreigner (fot. pras.)

FOREIGNER wystąpi PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

Legendarna Rockowa grupa zagra 17.07.2019 w Dolinie Charlotty!

(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button