LOTNICZE NEWSY

Ferenc Tóth wygrał Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej. Stanisław Makula na 7. miejscu w kategorii Unlimited

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

Pilot Wizz Air, Ferenc Tóth, po raz kolejny obronił tytuł podczas 22. FAI Mistrzostw Świata Akrobacji Szybowcowej w Devie, w Rumunii. 2019

Wygrał 5 z 6 rund i zdobył mistrzowski tytuł piąty raz z rzędu a szósty w ogóle. Osiągnięcie ugruntowało pozycję 50-letniego pilota wśród największych postaci tego sportu. Oprócz światowych wyróżnień, Ferenc zdobył również trzy mistrzostwa Europy, a także złoty medal na igrzyskach sportów nieolimpijskich, World Games.

Podczas mistrzostw największą niskokosztową linię lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej reprezentowało trzech pilotów. Stanisław Makula, latający z bazy Wizz Air w Gdańsku, zajął 7. miejsce w kategorii Unlimited, a Sławomir Cichoń, uzyskał 12. lokatę w kategorii Advanced.

Makula był również częścią polskiego trio, które zdobyło srebrny medal w kategorii drużynowej.