WARSZAWA

„Ewangelia wg Łukasza Sz.” – plakaty szkalujące ministra Szumowskiego

Warszawa przeciwko mowie nienawiści

Ktoś na stołecznych przystankach zawiesił plakaty, przedstawiające w złym świetle Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Po otrzymaniu informacji o plakatach zawieszonych na wiatach przystankowych dot. Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego, władze stolicy informują, że Warszawa podjęło natychmiastowe kroki, w celu wyjaśnienia sprawy. Sprzeciwia się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom.

Miasto wystąpiło do spółki o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, operator wiat przystankowych – spółka AMS poinformowała miasto, ze zawieszone plakaty to nielegalna akcja, na którą nie wydano zgody. W tym celu zostanie zawiadomiona policja. Pracownicy spółki już od wczoraj zdejmowali plakaty, spółka zapewniła również, że będzie zwracać szczególną uwagę na tego typu nielegalne działania, które nawiązują do mowy nienawiści.

„Ewangelia wg Łukasza Sz.” (fot. Mateusz/Twitter)

Minister Michał Dworczyk:

W przestrzeni publicznej pojawiły się takie plakaty uderzające w ministra Łukasza Szumowskiego, w jego rodzinę i pracę. Musimy powiedzieć jasno – żądamy od Pana Trzaskowskiego, żeby nie dopuszczał do mowy nienawiści w Warszawie.
Żądamy, by przystanki, które są infrastrukturą Warszawy były wolne od hejterskich grafik. To niedopuszczalne. Żądamy, by te plakaty były usunięte. W polityce nie ma miejsca na mowę nienawiści. Apelujemy, by nie promować takich działań.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button