MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2023. Wszystko o tegorocznym konkursie. Uczestnicy i jak głosować

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci

W niedzielę 26 listopada odbędzie się 21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Gospodarzem wydarzenia będzie Francja. Reprezentantką naszego kraju jest Maja Krzyżewska z utworem „I Just Need a Friend”. Kto jeszcze zawalczy o zwycięstwo w Nicei?

Eurowizja Junior 2022. Lissandro (fot. Corinne Cumming/EBU)

Przed nami 21. edycja Eurowizji Junior. Po zwycięstwie Lissandro z piosenką „Oh Maman!” tegoroczny konkurs odbędzie się – po raz drugi od 2020 r.– we Francji, a konkretnie w Palais Nikaïa w Nicei.

Na scenie wystąpią przedstawiciele 16 krajów, w tym debiutująca na Eurowizji Junior Estonia. To także pierwsza edycja, w której wezmą udział wszystkie kraje Wielkiej Piątki (Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy). Reprezentantką Polski będzie Maja Krzyżewska, która wykona utwór „I Just Need a Friend”.

Poniżej przedstawiamy pełną listę artystów i ich konkursowych piosenek Junior Eurovision 2023:

Albania: Viola Gjyzeli „Bota Ime”

Armenia: Yan Girls „Do It My Way”

Estonia: Arhanna „Hoiame Kokku”

Junior Eurovision 2023. ARHANNA (fot. Corinne Cumming/EBU)

Francja: Zoé Clauzure „Cœur”

Gruzja: Anastasia & Ranina„Over The Sky”

Hiszpania: Sandra Valero „Loviu”

Junior Eurovision 2023. Sandra Valero (fot. Corinne Cumming/EBU)

Holandia: Sep & Jasmijn„Holding On To You”

Irlandia: Jessica McKean„Aisling”

Macedonia Północna: Tamara Grujeska „Kaži Mi, Kaži Mi Koj”

Malta: Yulan„Stronger”

Niemcy: Fia„Ohne Worte”

Polska: Maja Krzyżewska„I Just Need A Friend”

Junior Eurovision 2023. Maja Krzyżewska (fot. Corinne Cumming/EBU)

Portugalia: Júlia Machado„Where I Belong”

Ukraina: Anastasia Dymyd„Kvitka”

Włochy: Melissa & Ranya„Un Mondo Giusto”

Wielka Brytania: Stand Uniqu3„Back To Life”

Zasady głosowania

Pierwszy etap głosowania, w którym wezmą udział internauci, rozpocznie się już w piątek 24 listopada na stronie: vote.junioreurovision.tv i potrwa do rozpoczęcia finału w niedzielę 26 listopada do godz. 15:59. Drugi etap zostanie uruchomiony w trakcie konkursu, tuż po ostatnim występie na żywo.

Swoje głosy oddadzą również jurorzy z wszystkich państw uczestniczących, którzy – podobnie jak widzowie – w połowie mają wpływ na ostateczny wynik.

Przypominamy, że głosowanie online jest całkowicie darmowe i dopuszcza możliwość oddania głosu na swój kraj. By nasz głos był ważny, obowiązkiem jest wybranie trzech piosenek.

Głosowanie internetowe składa się z dwóch etapów.

24 listopada o godzinie 20:00 czasu polskiego rozpoczął się pierwszy etap, który potrwa do samego rozpoczęcia wielkiego finału Eurowizji Junior.

Aby oddać głos, należy obejrzeć skrót piosenek pokazujący ujęcia występów z drugiej próby. Dopiero potem internauta ma prawo oddać głos. Właśnie te głosy mają 50% wpływu na wyniki.

Swoją punktację przekazują również jurorzy z wszystkich państw uczestniczących w konkursie.

Głosowanie w trakcie trwania koncertu

Eurowizja Junior 2023 rozpocznie się 26 listopada o godzinie 16:00. Telewidzowie usłyszą na żywo 16 piosenek wybranych na tegoroczny konkurs. Po ich zakończeniu rozpocznie się druga tura głosowania widzów. O jej uruchomieniu poinformują prowadzący wydarzenie.

Wtedy zostanie też pokazany skrót piosenek, który będzie dostępny również na YouTubie. Procedura głosowania w tym przypadku będzie przeprowadzona identycznie jak w pierwszym etapie i potrwa 15 minut. Oddane głosy wpłyną na ostateczne wyniki całego konkursu.

Junior Eurovision 2023. Maja Krzyżewska (fot. Corinne Cumming/EBU)

Eurowizja Junior 2023. Wyniki konkursu

Po przeliczeniu głosów nadejdzie moment ogłoszenia wyników. Na samym początku na ekranie pojawią się punkty od jurorów, a następnie punkty od internautów. Po dodaniu wyników dowiemy się, kto wygrał tegoroczną Eurowizję Junior.

Junior Eurovision 2023. Maja Krzyżewska (fot. Corinne Cumming/EBU)

Eurowizja Junior 2023. Jak poprawnie zagłosować?

Aby głos był ważny, należy zagłosować na trzy utwory, a następnie potwierdzić swój wybór. Co istotne, z jednego urządzenia można zagłosować maksymalnie raz, aby dany głos wliczył się do punktacji.

Uwaga: Europejska Unia Nadawców nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy platformy i techniczne awarie związane z procedurą głosowania. Ponadto ma prawo odrzucić głosy, jeśli zaistnieją podstawy do przypuszczenia, że zostały one sfałszowane lub doszło do nadużycia.

Junior Eurovision 2023. Maja Krzyżewska (fot. Corinne Cumming/EBU)

„Heroes” sloganem tegorocznego konkursu

Zgodnie z oficjalnym komunikatem francuskiego nadawcy France Télévisions sloganem 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest „Heroes”. Wizualizacje będą nawiązywały do sztuki ulicznej, a barwy narodowe 16 uczestniczących krajów mają być przedstawione z wykorzystaniem efektów wybuchów farby i pyłu. W roli prowadzących wystąpią prezenter telewizyjny i radiowy Olivier Minne oraz modelka i dziennikarka Laury Thilleman. Ambasadorką internetową konkursu będzie influencerka Ophenya.

Maja Krzyżewska zaśpiewa „I Just Need a Friend”

Piosenka „I Just Need a Friend”, z którą wystąpi reprezentantka naszego kraju Maja Krzyżewska opowiada o potrzebie przyjaźni i obecności drugiej osoby w naszym życiu, gdyż jak głoszą słowa utworu: „razem łatwiej iść”.

Utwór został napisany przez grupę producencką Hotel Torino (Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek) oraz Carlę Fernandes, Marissę i Piotra Zborowskiego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button