MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja 2024. Zmiany w finale

Konkurs Piosenki Eurowizji 2024

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami.

Emocje rosną z każdym kolejnym dniem… Organizatorzy poinformowali właśnie o zmianach w sposobie ustalania kolejności finałowych występów. Będzie kilka nowości.

Do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 zostało już niewiele czasu. 11 maja dowiemy się, kto podbije serca mieszkańców Europy i nie tylko. W tym roku organizatorem wydarzenia jest Szwecja, ponieważ w 2023 r. to właśnie reprezentantka tego kraju, Loreen, nie miała sobie równych. Wielkie show odbędzie się w Malmö Arena, a tegoroczne hasło konkursu brzmi: United By Music.

Eurowizja 2024: czas na zmiany

W marcu 2024 r. dowiedzieliśmy się, że Konkurs Piosenki Eurowizji będzie wyglądał nieco inaczej niż dotychczas. Organizatorzy najpierw zdradzili nam, że reprezentanci „Wielkiej Piątki” wystąpią podczas półfinałów, poinformowali również o możliwości głosowania na swojego faworyta już od momentu wkroczenia na scenę pierwszego wykonawcy. Teraz zostało ujawnionych jeszcze więcej szczegółów.

Eurowizja 2024: większa rola producentów

Od konkursu w Malmö w 2013 r. o tym, w której (pierwszej czy drugiej) części koncertu wystąpią zdobywcy miejsc w Wielkim Finale, decydowało losowanie. Rolą produkcji było z kolei ustalenie dokładnego układu utworów. W tym roku wprowadzona zostanie nowa kategoria „Wybór Producenta”, co oznacza, że konkretne miejsca startowe będą przydzielali producenci. Od teraz każdy losujący kraj będzie miał trzy opcje – pierwszą połowę, drugą połowę oraz wskazanie producenta.

Eurowizja 2024: losowanie

Nowa formuła ustalania kolejności startowej finału ma na celu zwiększenie atrakcyjności widowiska przez oddzielenie od siebie podobnych propozycji, a także ułatwienie prac na scenie. Losowanie po obu półfinałach odbędzie się podczas transmisji na TikToku na oficjalnym profilu Konkursu Piosenki Eurowizji. Z kolei losowanie dla krajów Wielkiej Piątki odbędzie się 4 maja na żywo na platformie Reddit.
(TVP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button