MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja 2023 w Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy siedem miast-gospodarzy

Eurovision Song Contest

Eurowizja 2023 ma odbyć się w Wielkiej Brytanii w maju 2023 roku.

Telewizja BBC ujawnia 7 miast-gospodarzy, znajdujących się na krótkiej liście.

BBC i Europejska Unia Nadawców (EBU) ogłosiły, że Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle i Sheffield zostały zaakceptowane jako miasta-gospodarzy z listy „Shortlist” i będą konkurować o organizację Konkursu Piosenki Eurowizji w maju 2023 roku.

Eurowizja 2023 – miasta kandydaci (fot. Eurovision Song Contest)

Miasta Gospodarze z krótkiej listy przejdą teraz do drugiego i ostatniego etapu, w którym zostaną poproszone o bardziej szczegółowe opracowanie swoich ofert.

Oferty będą oceniane na podstawie różnych kryteriów, w tym siły oferty kulturalnej, która obejmuje pozaekranową aktywność lokalną i regionalną, a także prezentację ukraińskiej kultury i muzyki. Zwycięskie Miasto zostanie ogłoszone jesienią wraz z dalszymi szczegółami dotyczącymi Konkursu.

Wielka Brytania jest gospodarzem Konkursu w imieniu Ukrainy, która wygrała w zeszłym roku dzięki Kalush Orchestra i ich piosence Stefania.

Ukraina, jako zwycięski kraj w 2022 roku, automatycznie kwalifikuje się do Wielkiego Finału nadchodzącego Konkursu Piosenki Eurowizji w Wielkiej Brytanii.

BBC wyraziło zainteresowanie z 20 miast we wszystkich czterech krajach Zjednoczonego Królestwa: Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii.

Ostateczna decyzja w sprawie zwycięskiego Miasta Gospodarza zostanie określona na podstawie tego, które miasto lub region uzyska najwyższe wyniki w odniesieniu do uzgodnionych kryteriów oceny, ocenianych przez BBC.

Kryteria te obejmują:

  • Posiadanie odpowiedniego miejsca i wystarczającej przestrzeni, aby spełnić wymagania Konkursu Piosenki Eurowizji
  • Zobowiązanie, które miasto lub region może podjąć w celu zorganizowania wydarzenia, w tym wkład finansowy
  • Siła oferty kulturalnej, która obejmuje pozaekranową aktywność lokalną i regionalną oraz prezentację kultury i muzyki ukraińskiej
  • Dostosowanie do strategicznych priorytetów BBC jako nadawcy publicznego, takich jak dostarczanie wartości dla wszystkich odbiorców i wspieranie gospodarki kreatywnej w Wielkiej Brytanii

Kate Phillips, dyrektor BBC Unscripted Content, mówi:

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim miastom i regionom, które złożyły oferty na organizację przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Mamy siedem fantastycznych miast, które przechodzą do następnej rundy. Gratulacje dla Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpoolu, Manchesteru, Newcastle i Sheffield – to ekscytujące widzieć tak szeroki wachlarz ofert z całej Wielkiej Brytanii. Naszym celem jest dostarczenie naprawdę wyjątkowego Konkursu Piosenki, który uczci wspaniałą Ukrainę oraz będzie mistrzem brytyjskiej muzyki i kreatywności w całej jej różnorodności”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button