KONCERTYMUZYKA

Eurowizja 2019. Poznaliśmy pierwszych półfinalistów. Tulia odpadła [ZDJĘCIA]

Eurowizja 2019

Pierwszy półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji za nami.

Dziesięciu reprezentantów swoich państw wygrało głosowanie i powalczą 18 maja o zwycięstwo w Wielkim Finale.

We wtorkowym koncercie w Expo Tel Aviv rywalizowało 17 krajów.

10 finalistów dołączy do wcześniej zakwalifikowanych krajów „Wielkiej Piątki”, tj. Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz tegorocznego państwa gospodarza – Izraela.

Zespół Tulia reprezentujący Polskę nie przeszedł do finału.

Pierwszych 10 finalistów (fot. Andres Putting/Eurowizja)

Pierwszych 10 finalistów to:

Grecja (ERT) – Katerine Duska, Better Love
Białoruś (BTRC) – ZENA, Like It
Serbia (RTS) – Nevena Božović, Kruna
Cypr (CYBC) – Tamta, Replay
Estonia (ERR) – Victor Crone, Storm
Republika Czeska (CT) – Lake Malawi, przyjaciel przyjaciela
Australia (SBS) – Kate Miller-Heidke, Zero Gravity
Islandia (RUV) – Hatari, Hatrið Mun Sigra
San Marino (RTV) – Serhat, Say Na Na Na
Słowenia (RTVSLO) – Zala Kralj & Gašper Šantl, Sebi

Kraje, które nie zakwalifikowały się to:

Czarnogóra (RTCG) – D Mol, Heaven
Finlandia (YLE) – Darude, Look Away
Polska (TVP) – Tulia, Ogień Miłości
Węgry (MTVA) – Joci Pápai, Az én apám
Belgia (RTBF) – Eliot, Wake Up
Gruzja (GPB) – Oto Nemsadze, Sul tsin iare
Portugalia (RTP) – Conan Osíris, Telemóveis

Potwierdzony skład na Wielki Finał (Wielka Piątka i gospodarz):

France (FT) – Bilal Hassani, Roi
Niemcy (ARD / NDR) – S! Sters, siostro
Izrael (IPBC / KAN) – Kobi Marimi, Ktheju Tokës
Włochy (RAI) – Mahmood, Soldi
Hiszpania (TVE) – Miki, La Venda
Wielka Brytania (BBC) – Michael Rice, Bigger Than Us

Wynik każdego kraju został obliczony na podstawie punktów przyznanych przez krajowe jury oraz publiczność głosująca za pośrednictwem aplikacji Eurowizji i wysyłanych smsów. Punkty te zostały policzone i poznaliśmy zwycięzców.

Drugi półfinał już w czwartek.

Pełny skład na Wielki Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 będzie znany 16 maja.

18 krajów, które wystąpią w czwartek to:

Armenia (AMPTV) – Srbuk, Walking Out
Irlandia (RTE) – Sarah McTernan, 22 lata
Mołdawia (TRM) – Anna Odobescu, Stay
Szwajcaria (SRG / SSR) – Luca Hänni, She Got Me
Łotwa (LTV) – karuzela, ta noc
Rumunia (TVR) – Ester Peony, W niedzielę
Dania (DR) – Leonora, Love Is Forever
Szwecja (SVT) – John Lundvik, Too Late For Love
Austria (ORF) – PAENDA, Limity
Chorwacja (HRT) – Roko, The Dream
Malta (PBS) – Michela Pace, Chameleon
Litwa (LRT) – Jurij, Run With The Lions
Rosja (RTR) – Sergey Lazarev, Scream
Albania (RTSH) – Jonida Maliqi, Ktheju Tokës
Norwegia (NRK) – KEiiNO, Spirit In The Sky
Holandia (AVROTROS) – Duncan Laurence, Arcade
Macedonia Północna (MKRTV) – Tamara Todevska, Proud
Azerbejdżan (ICTIMAI TV) – Czingiz, Prawda

Z Polski do Tel Awiwu można polecieć m.in. www.wizzair.com/pl-pl

Delegacja Kronika24.pl na Eurovision Song Contest Tel Aviv 2019!

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Close