KONCERTY

European Tour 2020. Aerosmith wystąpi w Polsce

Aerosmith w Polsce

Aerosmith wyrusza w europejską trasę w 2020 roku!

Świeżo po odbyciu serii fenomenalnych koncertów Deuces are Wild w Las Vegas amerykański rockowy zespół wszechczasów AEROSMITH przyjedzie do Europy z ekskluzywną trasą koncertową.

Dzisiaj Aerosmith, 4-krotny zdobywca GRAMMY ogłosił swoją 2020 European Tour, która rozpocznie się w sobotę 13-tego czerwca w Mediolanie (Włochy) na iDays Festival. Grupa następnie odwiedzi takie kraje jak Szwajcaria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Austria, Polska, Wielka Brytania, Węgry, Dania, a całość trasy zwieńczy występ w Niemczech 27 lipca 2020.

Jedyny w swoim rodzaju zespół Aerosmith w składzie: Steven Tyler (wokal), Joe Perry (gitara), Brad Whitford (gitara), Tom Hamilton (bas) i Joey Kramer (perkusja) to żywa legenda amerykańskiej muzyki, zespół, który sprzedał ponad 150 milionów albumów na całym świecie, zdobył niezliczoną ilość nagród, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame i osiągnął prawie wszystko, co można osiągnąć w branży muzycznej w ciągu piecu dekad od powstania.

Aerosmith są laureatami nieskończenie wielu nagród, w tym: czterech statuetek GRAMMY, ośmiu American Music Awards, sześciu Billboard Awards, dwunastu MTV Video Music Awards, jak również, za przekraczanie granic gatunków muzycznych, Soul Train Award za najlepszy rapowy singiel – remix “Walk This Way” zespołu Run DMC. W styczniu, Aerosmith zostanie uhonorowany przez Recording Academy nagrodą 2020 MusiCares Person of the Year. Zespół, który na swoim koncie ma już wiele platynowych płyt, do dnia dzisiejszego inspiruje całe pokolenia, będąc tym samym jedną z najbardziej uwielbianych grup muzycznych wszechczasów!

W 2020 roku, Aerosmith, kontynuując niezwykle udaną karierę, z okazji 50-lecia swojego istnienia, zagra serię europejskich koncertów, od Włoch aż po Niemcy. Trasa ta będzie poprzedzona niezwykle popularną serią koncertów AEROSMITH: DEUCES ARE WILD w Las Vegas, która rozpoczęła się 6 kwietnia 2019, a zakończy 4 czerwca 2020. Obejmująca ponad 50 koncertów rezydencja w Parku MGM trafiła już na 1. miejsce list Billboard’a Boxscore i 2. the Hot Tours.

Wpływ Aerosmith na muzykę rockową i cały przemysł muzyczny jest niepodważalny. Aerosmith może poszczycić się wieloma sukcesami związanymi z obecnością na listach przebojów i ilością sprzedanych płyt, między innymi: jedynym wśród zespołów rockowych debiutanckim numerem jeden na Billboard Hot 100 z utworem „I Don’t Want to Miss a Thing”, największą liczbą złotych płyt i certyfikatów (w tym złotych, platynowych i multiplatynowych) zdobytych przez jakikolwiek amerykański zespół, a także, razem z Van Halen, największą ilością multiplatynowych albumów wśród amerykańskich grup muzycznych.

Europejska Trasa Koncertowa 2020

13 czerwca 2020 Mediolan, Włochy iDays (Festival)
16 czerwca 2020 Zurych, Szwajcaria Hallenstadion
21 czerwca 2020 Dessel, Belgia Graspop Metal Meeting (Festival)
24 czerwca 2020 Praga, Czechy O2 Arena
30 czerwca 2020 Paryż, Francja Accorhotels Arena
03 lipca 2020 Madryt, Hiszpania Wanda Stadium
06 lipca 2020 Lizbona, Portugalia Altice Arena
09 lipca 2020 Wiedeń, Austria Stadthalle
12 lipca 2020 Kraków, Polska TAURON Arena Kraków
15 lipca 2020 Londyn, Wielka Brytania The O2
18 lipca 2020 Manchester, Wielka Brytania Manchester Arena
21 lipca 2020 Middelfart, Dania Rock Under Broen Pladsen
24 lipca 2020 Budapeszt, Węgry Puskas Stadium
27 lipca 2020 Mönchengladbach, Niemcy Sparkassenpark

AEROSMITH – EUROPEAN TOUR 2020

12 LIPCA, TAURON Arena Kraków

Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 13 grudnia o godzinie 10:00 na stronie www.livenation.pl

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button