KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

Eurobasket. Polki przegrały w Białorusią. Koniec marzeń o awansie

Eurobasket

W drugim meczu w Rydze biało-czerwone przegrały z Białorusią 49:80.

Tym samym zawodniczki Kovacika zakończyły kwalifikacje do EuroBasketu.

– Po tych meczach wiemy nad czym mamy pracować i nie poddajemy się, gdyż przed nami kolejne kwalifikacje. Chcemy aby Polska zagrała ponownie na Mistrzostwach Europy – powiedziała po meczu Agnieszka Skobel.

– Myślę, że w smutny sposób kończymy te kwalifikacje. Jeśli jednak mam być szczery, to była to dzisiaj zdecydowanie inna klasa przeciwnika. Można wygrać jeden mecz, ale nie jest możliwe aby wygrać dwa razy z tak dobrym rywalem. Oczywiście muszę podziękować całej drużynie, gdyż zawsze wychodząc na parkiet wierzy w zwycięstwo. Ten mecz podsumował kwalifikacje i to właśnie po tym spotkaniu, możemy stwierdzić gdzie leży problem. Mamy obecnie zespół bez balansu, a nasi rywale mają zdecydowanie lepsze parametry. Jeżeli nie polepszymy naszych warunków fizycznych, to kolejne kwalifikacje możemy również zakończyć w taki sam sposób jak te teraz. Mamy zawodniczki, które są gotowe do walki i poświęcają się dla całego zespołu. Ale tak jak już wiele razy wspominałem, chodzi także o indywidualne umiejętności. Teraz musimy przeanalizować te kwalifikacje i wyciągnąć wnioski z naszych błędów i miejmy nadzieję, że w przyszłości nie trafimy na tak mocnych rywali grupowych. Musimy także teraz dać sobie dwa, trzy tygodnie wolnego i spotkać się ponownie razem aby móc znaleźć rozwiązanie tych problemów – powiedział po meczu Maros Kovacik.

Polska – Białoruś 49:80 (12:23, 17:20, 12:14, 8:23)

Polska: Telenga 8, Skobel 8, Kastanek 7, Borkowska 7, Sklepowicz 6, Gajda 5, Kaczmarczyk 5, Rembiszewska 3
Białoruś: Snytsina 14, Verameyenka 11, Likhtarovich 11, Papova 10, Hasper 8, Bentley 6, Vasilevich 4, Inkina 4, Brych 2, Ziuzkova 2
(PZKosz)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button