FILM I SERIALE

Emmy 2021. „The Mandalorian” i „The Crown” rekordzistami. Nominacje

Nagrody Emmy 2021

Po 24 nominacje do nagród Emmy zdobyły seriale „The Crown” i „The Mandalorian”.

To Amerykańska Akademia Telewizyjna przyznaje te najważniejsze telewizyjne statuetki świata.

73. Gala odbędzie się 19 września w Microsoft Theater w Los Angeles.

Listę nominacji w 26 kategoriach przedstawili aktorzy Ron Cephas Jones oraz jego córka Jasmine Cephas Jones.

Oto nominacje do nagród Emmy (najważniejsze kategorie:

Najlepszy serial dramatyczny

„The Boys”
„Bridgertonowie”
„The Crown”
„Opowieść podręcznej”
„Kraina Lovecrafta”
„The Mandalorian”
„Pose”
„Tacy jesteśmy”

Najlepsza główna rola kobieca w serialu dramatycznym

Uzo Aduba „Terapia”
Olivia Colman „The Crown”
Emma Corrin „The Crown”
Elisabeth Moss „Opowieść podręcznej”
Mj Rodriguez „Pose”
Jurnee Smollett „Kraina Lovecrafta”

Najlepsza główna rola męska w serialu dramatycznym

Sterling K. Brown „Tacy jesteśmy”
Jonathan Majors „Kraina Lovecrafta”
Josh O’Connor „The Crown”
Regé-Jean Page „Bridgertonowie”
Billy Porter „Pose”
Matthew Rhys „Perry Mason”

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca w serialu dramatycznym

Gillian Anderson „The Crown”
Helena Bonham Carter „The Crown”
Madeline Brewer „Opowieść podręcznej”
Ann Dowd „Opowieść podręcznej”
Aunjanue Ellis „Kraina Lovecrafta”
Emerald Fennell „The Crown”
Yvonne Strahovski „Opowieść podręcznej”
Samira Wiley „Opowieść podręcznej”

Najlepsza drugoplanowa rola męska w serialu dramatycznym

Giancarlo Esposito „The Mandalorian”
O-T Fagbenle „Opowieść podręcznej”
John Lithgow „Perry Mason”
Tobias Menzies „The Crown”
Max Minghella „The Handmaid’s Tale”
Chris Sullivan „Tacy jesteśmy”
Bradley Whitford „Opowieść podręcznej”
Michael Kenneth Williams „Kraina Lovecrafta”

Najlepszy serial limitowany

„Mogę cię zniszczyć”
„Mare of Easttown”
„Gambit królowej”
„Kolej podziemna”
„WandaVision”

Najlepsza główna rola kobieca w serialu limitowanym

Michaela Coel „Mogę cię zniszczyć”
Cynthia Erivo „Geniusz: Aretha”
Elizabeth Olsen, „WandaVision”
Anya Taylor-Joy „Gambit królowej”
Kate Winslet „Mare of Easttown”

Najlepsza główna rola męska w serialu limitowanym

Paul Bettany „WandaVision”
Hugh Grant „Od nowa”
Ewan McGregor „Halston”
Lin-Manuel Miranda „Hamilton”
Leslie Odom Jr „Hamilton”

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca w serialu limitowanym

Renée Elise Goldsberry „Hamilton”
Kathryn Hahn „WandaVision”
Moses Ingram „Gambit królowej”
Julianne Nicholson „Mare of Easttown”
Jean Smart „Mare of Easttown”
Phillipa Soo „Hamilton”

Najlepsza drugoplanowa rola męska w serialu limitowanym

Thomas Brodie-Sangster „Gambit królowej”
Daveed Diggs „Hamilton”
Paapa Essiedu „Mogę cię zniszczyć”
Jonathan Groff „Hamilton”
Evan Peters „Mare of Easttown”
Anthony Ramos „Hamilton”

Najlepszy serial komediowy

„Czarno to widzę”
„Cobra Kai”
“Emily w Paryżu”
„Hacks”
„Stewardessa”
„The Kominsky Method”
„Pen15”
„Ted Lasso”

Najlepsza główna rola kobieca w serialu komediowym

Aidy Bryant „Shrill”
Kaley Cuoco „The Flight Attendant”
Allison Janney „Mamuśka”
Tracee Ellis Ross „Czarno to widzę”
Jean Smart „Hacks”

Najlepsza główna rola męska w serialu komediowym

Anthony Anderson „Czarno to widzę”
Michael Douglas „The Kominsky Method”
William H. Macy „Shameless: Niepokorni”
Jason Sudeikis „Ted Lasso”
Kenan Thompson „Kenan”

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca w serialu komediowym

Aidy Bryant „Saturday Night Live”
Hannah Einbinder „Hacks”
Kate McKinnon „Saturday Night Live”
Rosie Perez „Stewardessa”
Cecily Strong „Saturday Night Live”
Juno Temple „Ted Lasso”
Hannah Waddingham „Ted Lasso”

Najlepsza drugoplanowa rola męska w serialu komediowym

Carl Clemons-Hopkins „Hacks”
Brett Goldstein „Ted Lasso”
Brendan Hunt „Ted Lasso”
Nick Mohammed „Ted Lasso”
Paul Reiser „The Kominsky Method”
Jeremy Swift „Ted Lasso”
Kenan Thompson „Saturday Night Live”
Bowen Yang „Saturday Night Live”

Najlepszy film telewizyjny

„Dolly Parton: Cudownych świąt!”
„Robin Roberts Presents: Mahalia”
„Oslo”
„Sylvie”
„Wujek Frank”

Gościnny udział aktorki w serialu dramatycznym

Alexis Bledel „Opowieść podręcznej”
Claire Foy „The Crown”
Mckenna Grace „Opowieść podręcznej”
Sophie Okonedo „Ratched”
Phylicia Rashad „Tacy jesteśmy”

Gościnny udział aktora w serialu dramatycznym

Don Cheadle „Falcon i Zimowy Żołnierz”
Charles Dance „The Crown”
Timothy Olyphant „The Mandalorian”
Courtney B. Vance „Kraina Lovecrafta”
Carl Weathers „The Mandalorian”

Gościnny udział aktorki w serialu komediowym

Jane Adams „Hacks”
Yvette Nicole Brown „A Black Lady Sketch Show”
Bernadette Peters „Zoey’s Extraordinary Playlist”
Issa Rae „A Black Lady Sketch Show”
Maya Rudolph „Saturday Night Live”
Kristen Wiig „Saturday Night Live”

Gościnny udział aktora w serialu komediowym

Alec Baldwin „Saturday Night Live”
Dave Chappelle „Saturday Night Live”
Morgan Freeman „The Kominsky Method”
Daniel Kaluuya „Saturday Night Live”
Daniel Levy „Saturday Night Live”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button