LOTNICZE NEWSY

Emirates – specjalny lot EK2021. Załoga i pasażerowie byli zaszczepieni [ZDJĘCIA]

Linie Emirates

10 kwietnia 2021 roku odbył się jedyny w swoim rodzaju lot linii Emirates EK2021 po emiratach arabskich.

Uczczono w ten sposób niezwykłe postępy ZEA w krajowym szczepieniu obywateli i mieszkańców przeciwko COVID-19. Do tej pory podano blisko 9 milionów dawek szczepionki.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

Specjalny lot, który przewoził na pokładzie w pełni zaszczepioną załogę i pasażerów, to niespotykane w branży lotniczej wydarzenie. Z blisko 400 w pełni zaszczepionymi pasażerami na pokładzie, lot jest wyrazem pewności i nieustannej ekscytacji podróżami lotniczymi.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

10 kwietnia 2021 r. o godzinie 12.00 czasu lokalnego specjalny lot EK2021 wystartował z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju, odbywając rejs po różnych obszarach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Samolot powrócił do Dubaju o godzinie 14:30 czasu lokalnego.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

Lot EK2021 był również wspierany przez w pełni zaszczepione zespoły, od załogi pokładowej po personel naziemny, demonstrując w ten sposób gotowość przewoźnika do realizowania bezpiecznych podróży lotniczych.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

Pomimo pandemii Zjednoczone Emiraty Arabskie utrzymały swój status wiodącego, światowego hubu lotniczego i będą nadal rozwijać swoją pozycję jako centrum ruchu pasażerskiego i towarowego, inwestując w innowacje i bliską współpracę z interesariuszami.

Linie Emirates gościły na swoim pokładzie grupę wyższych rangą urzędników z kluczowych jednostek sektora lotnictwa i służby zdrowia.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

– Szybkie tempo i postępy ZEA w szczepieniu przeciw COVID-19 są świadectwem wizji naszego przywództwa i zaangażowania w ochronę naszych społeczności. Pokazuje to też jak dobrze radzimy sobie w czasach pandemii, podejmując odpowiednie kroki, aby chronić zarówno obywateli, jak i mieszkańców ZEA. Dzisiejszy lot jest przykładem współpracy i zaangażowania wszystkich zainteresowanych stron we wspieranie programu szczepień oraz wdrażanie protokołów bezpieczeństwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Działania te miały na celu zapewnienie bezpiecznych podróży, stymulowanie ruchu pasażerskiego i przygotowanie gruntu pod przyspieszenie odbudowania podróży lotniczych w najbliższej przyszłości. Linie Emirates nadal wspierają krajowy program szczepień i jesteśmy zadowoleni z jego przebiegu – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

– Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Zdrowia i Prewencji ZEA, Urzędowi Zdrowia Dubaju, Urzędowi Lotnictwa Cywilnego ZEA, lotniskom w Dubaju, GRFDA, policji, Airbusowi i Pure Health, a także innym zainteresowanym stronom za ich bliską współpracę i wsparcie podczas naszego specjalnego lotu – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają obecnie jeden z najwyższych na świecie wskaźników szczepień dla swoich obywateli i mieszkańców – 90,22 dawek na 100 osób. Ogromny wysiłek władz w ZEA przyczynił się do podania blisko 9 milionów dawek szczepionki przeciw Covid-19.

Program szczepień w Grupie Emirates został wdrożony niecałe trzy miesiące temu i od tego czasu zaszczepiono ponad 35 tys. pracowników Emirates.

Lot ten był obsługiwany najnowszym samolotem A380, który był wyposażony w nowe fotele Premium Economy i odświeżone wnętrza kabin we wszystkich klasach. Klienci klas pierwszej i biznes mogli bezpiecznie skorzystać z kultowego saloniku pokładowego A380. Ponadto wszyscy klienci otrzymali pełnodaniowy obiad.

A380 pozostaje ulubieńcem klientów Emirates, ponieważ oferuje wysoki komfort podróży i przestronność. W tym miesiącu Airbus uruchomił aplikację „Tripset”, ułatwiającą proces podróżowania. Aplikacja dostarcza informacje o lotach i trasach, co daje pasażerom pewność podróżowania samolotem w trakcie pandemii COVID-19. Dzięki „Tripset” podróżni mogą otrzymywać informacje o najnowszych ograniczeniach w przemieszczaniu się i wymaganiach zdrowotnych, bez konieczności sprawdzania wielu innych źródeł.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

Na lotnisku pasażerowie odprawili się przy użyciu najnowszych technologii biometrycznych co zapewniło płynną podróż przez wiele punktów styku. Biometryczne punkty zostały ostatnio rozszerzone o ponad 18 stanowisk odpraw i 15 bramek wejściowych. W rezultacie klienci wszystkich klas mogli bezproblemowo korzystać z biometrycznego dostępu do poczekalni klas pierwszej i biznes w Dubaju.

We współpracy z Pure Health wszyscy klienci podróżujący EK2021 otrzymali bezpłatnie przed lotem szybkie testy na COVID-19. Jest to największy dostawca zintegrowanych rozwiązań dla opieki zdrowotnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – ułatwił do tej pory administrację do 4 milionów testów PCR na lotniskach w Dubaju. Odgrywa również istotną rolę w zapewnianiu wsparcia w zakresie testów COVID-19 całemu przemysłowi lotniczemu od początku pandemii.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

Po odprawie pasażerowie otrzymali zieloną plakietkę „Zaszczep się” i zrobili zdjęcia z okazji specjalnego wydarzenia. Klienci EK2021 otrzymali również specjalną pieczątkę „Zaszczep się” na każdej karcie pokładowej jako dodatkową pamiątkę.

Po wysiadaniu pasażerom wręczono pamiątkowe certyfikaty za udział w tej wyjątkowej inicjatywie.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

Rejs EK2021 pilotował Ahmed Al Obeidli i Ramon Wilde, a załogę pokładową wspierał kapitan Ricky Garala. Wcześniej tego samego dnia, przed specjalnym lotem Emirates, podmioty lotnicze w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich wysyłały swoje wiadomości wsparcia na Twitterze.

Cały dochód ze specjalnego rejsu EK2021 został przekazany dla Emirates Airline Foundation, organizacji charytatywnej non-profit, która wspiera projekty mające na celu poprawę jakości życia dzieci na całym świecie.

Specjalny lot EK2021 z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami (fot. Emirates)

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button