PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Elbląg. Polskie piłkarki ręczne pokonały Argentynki

Mecze towarzyskie

Reprezentacja Polski kobiet po raz drugi pokonała Argentynę w ramach towarzyskich meczów Elblągu.

Tym razem biało-czerwone zwyciężyły przyjezdne wynikiem 26:25 w fantastyczny sposób, odwracając przy tym losy spotkania, w którym przegrywały do przerwy czterema trafieniami (11:15).

“To był szalony mecz! Musimy jednak wyciągnąć wnioski i poprawić obronę” – komentuje Barbara Zima.

Polska – Argentyna 26:25 (11:15)

Polska: Gawlik, Zima – Zimny, Galińska 2, Kobylińska 9, Balsam 4, Wiertelak 1, Matuszczyk 2, Górna, Tomczyk 1, Rosiak 2, Urbańska 1, Michalak 2, Kochaniak-Sala 1, Uścinowicz, Masna 1

Argentyna: Carratu, Rosalez – Romero, Pizzo 3, Campigli 2, Brodsky, Mendoza, Gavilan 1, Garcia 1, Cavo 2, Gandulfo, Karsten 7, Benedetti 2, Bono 2, Casasola 5, Dalle Crode, Learreta

W pierwszym towarzyskim meczu w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata 2023, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Danii, Norwegii i Szwecji biało-czerwone pokonały w czwartek Argentynę 34:26. Polki wysokie prowadzenie zapewniły sobie jeszcze przed przerwą (18:12). Dwa dni później przyszedł czas na rewanż.

W porównaniu do czwartkowego starcia selekcjoner Arne Senstad zdecydował się na kilka roszad w składzie. Do meczowego protokołu dołączyły Emilia Galińska, Weronika Gawlik i Daria Michalak. Dzień wolny dostały za to Adrianna Płaczek, Nikola Głębocka i Dagmara Nocuń.

Najwięcej bramek w meczu zdobyła Monika Kobylińska (9), a tytuł MVP meczu odebrała Elke Karsten.

Kolejnym razem biało-czerwone spotkają się w drugiej połowie listopada podczas zgrupowania w Cetniewie. Zanim Polki rozpoczną zmagania w MŚ 2023, wylecą jeszcze na towarzyski turniej w Norwegii, gdzie w dniach od 23 do 26 listopada zmierzą się z gospodyniami, Islandią i Angolą.

Piłka ręczna kobiet. Reprezentacja Polski (fot. Paweł Bejnarowicz/ZPRP)

Dla reprezentantek Polski czwartkowe spotkanie z Argentynkami było pierwszym meczem po równo pół roku przerwy. Ostatnim razem biało-czerwone widzieliśmy na parkiecie 12 kwietnia, gdy podopieczne Arne Senstada pokonały Kosowo w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2023.

Polska – Argentyna 34:26 (18:12)

Polska: Płaczek, Zima – Zimny 3, Kobylińska 8, Balsam 4, Wiertelak 1, Matuszczyk 3, Górna 1, Tomczyk 1, Rosiak 1, Głębocka 2, Urbańska, Kochaniak-Sala 4, Uścinowicz, Masna 2, Nocuń 4

Argentyna: Carratu, Rosalez – Romero 1, Pizzo 1, Campigli 1, Brodsky, Mendoza 1, Gavilan, Garcia 2, Cavo 6, Gandulfo, Karsten 9, Benedetti 1, Bono 1, Casasola 1, Dalle Crode 1, Learreta 1