EKSTRAKLASA

Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków [RELACJA]

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków

Emocjonalna środa w Sosnowcu. Na Stadionie Ludowym położonym w dzielnicy Stary Sosnowiec, beniaminek, a zarazem drużyna zamykająca tabelę, pokonała 4-3 Wisłę Kraków.

Krakowianie wyszli na murawę bez dwóch podstawowych zawodników. Z kontuzjami po meczu z Legią Warszawą zmagają się Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski.

Dobra passa Wisły Kraków została przerwana. Po trzech zwycięstwach z rzędu, piłkarze Białej Gwiazdy w Sosnowcu musieli obejść się smakiem.

Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla gospodarzy. Już w 12. minucie drużyna gospodarzy mogła się cieszyć z bramki Żarko Udovicicia. Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę do bramki próbował strzelać Szymon Pawłowski, jednak odbił ją Mateusz Lis. Niepilnowany przez Wiślaków Udoviczić skierował piłkę do bramki.

Vamara Sanogo, zawodnik Zagłębia po miesięcznej przerwie, dał dużo swojej jakości na boisku. W 24. minucie świetnie dośrodkował do Giorgiego Gabedawy, który popisał się celnym wolejem, dokładając drugą bramkę dla swojej drużyny.

Jednak krakowska Wisła po tych dwóch ciosach nie przestała walczyć, bo już w 28. minucie w pole karne przedostał się Krzysztof Drzazga i podał piłkę do Marka Kolara. Chorwat trafił do pustej bramki. Napastnik Białej Gwiazdy trzeci mecz z rzędu dokłada do wyniku swoje trafienie.

Do przerwy można było stwierdzić, że Wisła bez Błaszczykowskiego i Wasilewskiego była totalnie rozbita. Bardzo słabo wyglądała jej gra w obronie.

Po przerwie drużyna z Krakowa starała się jak najszybciej wyrównać. Świetną okazję do tego zmarnował Krzysztof Drzazga. Jak brzmi stare piłkarskie porzekadło ,,niewykorzystane okazje się mszczą” tak i w tym przypadku miało miejsce. W 50. minucie spotkania Udoviczić wykorzystał błąd obrony gości i popisał się strzałem po ziemi pokonując Lisa.

Piłkarze Wisły już po dwóch minutach zmniejszyli straty. Po zagraniu Drzazgi piłkę do bramki wbił Łukasz Burliga. Sędzia Jarosław Przybył miał wątpliwości i musiał użyć video weryfikacji, żeby mieć pewność, że nie trzeba odgwizdać spalonego. Ostatecznie, po długiej analizie, uznał bramkę dla Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków po tej bramce rozpędziła się i już w 64. minucie po rzucie karnym na faulowanym Sławomirze Peszce, pewnie piłkę do bramki wpakował Rafał Pietrzak. Zawodnik nie pokazywał swojej radości, gdyż urodził się w Sosnowcu i miał okazje rozpoczynać tam swoją piłkarską karierę.

Emocji w tym meczu nie brakowało. Świetnie zachowywał się Udoviczić, który w 85. minucie został faulowany przez Burlige w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Była to decyzja trochę kontrowersyjna, jednak sędzia po weryfikacji nie zmienił zdania. Możdżeń pewnie wykorzystał sytuacje i Zagłębie mogło cieszyć się z prowadzenia.

Wisła Kraków mogła wyrównać. Sławomir Peszko próbował wepchnąć piłkę do bramki gospodarzy, jednak nie udało mu się to.

Podsumowując Zagłębie Sosnowiec zmniejszyło swoją stratę do 14 miejsca i brakuje im już tylko 3 punktów.

Natomiast Wisła Kraków utrzymała się w górnej ósemce, jest na 7 miejscu, ale czeka ją nerwowa walka o grę w grupie mistrzowskiej.

Skład gospodarzy:

Hroszszo – Mygas (66. Ryndak), Cichocki, Tóth, Mraz – Pawłowski, Możdżeń, Gabedawa (81. Nowak), Nawotka, Udoviczić – Sanogo (56. Heinloth)

Skład gości:

Lis – Burliga, Klemenz, Sadlok, Pietrzak – Palczić (65. Boguski), Basha (81. Plewka), Drzazga, Savicević, Peszko – Kolar (90. Słomka)

Bramki:

1-0 Udoviczić (12.), 2-0 Gabedawa (24.), 2-1 Kolar (28.), 3-1 Udoviczić (50.), 3-2 Burliga (52.), 3-3 Pietrzak (rzut karny, 65.) 4-3 Możdżeń (rzut karny, 85.)