EKSTRAKLASA

Ekstraklasa. Walka o życie Wisły Kraków i Górnika Zabrze o utrzymanie

Górnik Zabrze - Wisła Kraków

W poniedziałek 11 lutego 2019 miał miejsce ostatni mecz 21. kolejki Lotto Ekstraklasy w Zabrzu.

Tamtejsza drużyna Górnika Zabrze podejmowała u siebie drużynę Wisły Kraków.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, w krakowskiej Wiśle po zakończeniu rundy wszystko stanęło do góry nogami. Zawirowania ze zmianami właścicieli, z wyciekiem różnych niekorzystnych dla Białej Gwiazdy spraw, doprowadziło do odejścia kluczowych zawodników z klubu. Również zaważyło to o skróconych przygotowaniach do rozgrywek.

Podczas meczu przy Roosvelta niestety te wszystkie zmiany było widać. Pomimo przyjścia nowych zawodników w tym reprezentantów Polski, braki w składzie były widoczne. Wisła miała swoje „przebłyski”, niestety to nie wystarczyło, żeby powalczyć z Górnikiem.

Wzmocniona po zimie drużyna Marcina Brosza nie pozwoliła krakowskiej drużynie wywieźć punkty.
Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 2-0 po obu bramkach nowego piłkarza Mateusza Matrasa. Zawodnik Górnika jeszcze niedawno reprezentował barwy Zagłębia Lubin. Drużyna z Zabrza walczy o utrzymanie, po nie za dobrej pierwszej rundzie rozgrywek.

Już w pierwszej minucie Górnik był bliski objęcia prowadzenia, jednakże sędzia odgwizdał spalonego. W 10. minucie po golu Matrasa Górnik objął prowadzenie, rozbijając obronę Wisły. W późniejszych minutach, Wisła zaczęła mieć więcej do powiedzenia. W pewnym momencie nie wychodziła z połowy Górnika.
Niestety próby doprowadzenia do remisu nie doszły do skutku i w 37. minucie ponownie triumfował Górnik po golu Mateusza Matrasa.

Wynik do końca spotkania pozostał taki sam, pomimo wielokrotnych prób krakowskiej Wisły.

Zdecydowanie można powiedzieć, że zabrzańska drużyna po tylu wzmocnieniach może być groźnym rywalem, a drużyna z Krakowa potrzebuje jeszcze na to trochę czasu.

Według kibiców krakowskiej Wisły klub musi uzupełnić skład swojej drużyny, chcąc spokojnie utrzymać swoją drużynę w lidze, jak i chcieć powalczyć o górną ósemkę tabeli.

Obecnie Wisła Kraków zajmuje 9 miejsce w tabeli, spadając o jedno oczko, oddając 8 miejsce swojej sąsiadce, natomiast Górnik Zabrze wskoczył z 15 na 14 oczko.