EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Ekstraklasa. Sędziowskie lanie wody przy R22. Wyniki 31. kolejki [ZDJĘCIA]

Mecz Wisła Kraków - Wisła Płock

Wisła Kraków przegrała 2:3 z Wisłą Płock w 31. kolejce Lotto Ekstraklasy Grupy Spadkowej.

Biała Gwiazda w pierwszej części meczu prowadziła 2:0 po golach Sławomira Peszki, ale niestety nie udało jej się utrzymać korzystnego rezultatu. Zapewne mogła na to wpłynąć niezasłużona czerwona kartka dla Burligi zaraz na początku II połowy.

Kolejny raz sędziowanie przy R22 pozostawia wiele do życzenia.

O wyniku przesądziły bramki Oskara Zawady, który pojawił się na boisku na ostatnie 30 minut.
Biała Gwiazda za wszelką cenę starała się jeszcze doprowadzić do remisu, nawet wejście na boisko Pawła Brożka na ostatni kwadrans niewiele dało. Warto tu zaznaczyć, że trener Płocczan na konferencji prasowej chwalił Sławomira Peszkę, oraz Bashe.

To ważne trzy punkty Płocczan w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.
Trzeba też odnotować wejście na boisko Aleksandra Buksy, który ma zaledwie 16 lat i 97 dni! To najmłodszy debiutant w Wiśle Kraków w XXI wieku.

Wisła Kraków – Wisła Płock 2:3

1-0 Peszko (31.), 2-0 Peszko (36.), 2-1 Szwoch (43.), 2-2 Zawada (63.), 2-3 Zawada (71.)

Wisła Kraków: Lis – Palcić, Burliga, Szot, Pietrzak – Peszko, Boguski, Drzazga (62. Plewka), Basha, Grabowski (74. Paweł Brożek) – M. Kolar.

Wisła Płock: Dähne – McGing, Łasicki, Uryga, Garcia – Merebaszwili (58. Zawada), Rasak, Szwoch (80. Łukowski), Furman, Ricardinho – Angielski (46. Kuświk).

Czerwona kartka: Burliga (52., po faulu na Kuświku).