HOKEJREPREZENTACJA

EIHC Christmas Cup. Hokejowa reprezentacja Polski druga w turnieju

Hokej na lodzie

Na lodowisku w Bytomiu zakończył się EIHC Christmas Cup.

Odmłodzona reprezentacja Polski w hokeju na lodzie pokonała Ukrainę 4:1 i uplasowała się na drugiej pozycji w turnieju za Francją.

Kapitalna tercja

Łukasz Nalewajka, który w piątek w meczu z Węgrami zdobył swojego debiutanckiego gola w kadrze, świetnie rozpoczął mecz z Ukrainą. W 8. minucie trafił do siatki. Zaledwie 35 sekund później Alan Łyszczarczyk podwyższył wynik spotkania. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:0. Przy trzecim trafieniu Łyszczarczyk łatwo poradził sobie z obrońcami i dokładnie podał do Dominika Pasia. W drugiej tercji padł gol dla drużyny z Ukrainy. W ostatniej odsłonie polscy kibice znowu mieli powody do radości. Jakub Bukowski uderzył, bramkarz obronił, ale krążek przejął Sebastian Brynkus i wpakował go do pustej bramki.

Twardy bój

W czwartek na inaugurację turnieju odmłodzona reprezentacji Polski po twardym boju przegrała minimalnie z wyżej notowaną Francją 2:3. Do 50. minuty rywale prowadzili 3:0, ale później bramki zdobyli Radosław Sawicki i Jakub Bukowski. W piątek Biało-czerwoni pokonali Węgrów 3:2. Gole strzelili bliźniacy Łukasz i Radosław Nalewajka oraz Radosław Sawicki.

Puchar dla Francji

Turniej wygrali Francuzi, którzy poza zwycięstwem z naszym zespołem, byli także lepsi w starciu z Ukrainą (2:1). Trójkolorowi, podobnie jak Polacy, zdobyli sześć punktów, ale zajęli pierwsze miejsce w Christmas Cup, bo przy równej ilości punktów decydował bezpośredni mecz. Puchar wręczyli prezes PZHL Mirosław Minkina i prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Sobotni mecz Francji z Węgrami nie odbył się, bo w związku z pozytywnym wynikiem badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z zawodników reprezentacji Węgier, sztab węgierskiej drużyny podjął decyzję o rezygnacji z rozegrania meczu.

Rozgrywany na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów turniej EIHC Christmas Cup był kolejnym etapem przygotowań kadry narodowej do Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 25 kwietnia – 1 maja 2022 roku.

EIHC Christmas Cup. Polska – Ukraina (fot. PZHL)

Polska – Ukraina 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Ł. Nalewajka 8, Łyszczarczyk 8, Paś 16, Brynkus 50 – Mikhnov 40

Polska: Lewartowski – Ciura, Górny; Sawicki, Paś, Łyszczarczyk – Kamienieu, Kostek; Bukowski, Tyczyński, Ł. Nalewajka – Zieliński, Jaworski; Brynkus, Jarosz, R. Nalewajka – Krawczyk, Horzelski; Słowakiewicz, Krzemień, Jaśkiewicz. Trener: Kalaber.

Ukraina: Petrov – Tolslushko, Ratushnyi; Blagyi, Hrytsenko, Mikhnov – Aleksandrov, Matusevych; Andrushchanka, Fadieiev, Lialka – Hertsyk, Horlushko; Denyskin, Vorona, Savchenko – Lolah, Sysak; Chikantsev, Panchenko, Luhovyi. Trener: Shakhraichuk.

EIHC Christmas Cup. Polska – Węgry (fot. Adam Długosz / Kronika24.pl)

Polska – Węgry 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Ł. Nalewajka 15, Sawicki 27, R. Nalewajka 33 – Sagi 38,54

Polska: Lewartowski- Ciura, Górny; Sawicki, Paś, Łyszczarczyk – Kamienieu, Kostek; Bukowski, Tyczyński, Ł. Nalewajka – Zieliński, Jaworski; Brynkus, Jarosz, R. Nalewajka – Krawczyk, Horzelski, Słowakiewicz, Jaśkiewicz. Trener: Robert Kalaber

Węgry: Adorjan – Garat, Fejes; Sagi, Sarpatki, Vincze – Kiss, Bukor; Vertes, Horvath, Szabo – Toth, Vokla; Revesz, Kreisz, Toth – Falus, Csaszar; Madacsi, Paterka, Szabad. Trener: Sean Simpson

EIHC Christmas Cup. Polska – Francja (fot. PZHL)

Polska – Francja 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Sawicki 51, Bukowski 54 – Fabre 10, Dube 21, 39

Polska: Zabolotny – Ciura, Jaśkiewicz; Bukowski, Tyczyński, Łyszczarczyk – Górny, Horzelski; Sawicki, Paś, Gościński – Zieliński, Jaworski; Brynkus, Słowakiewicz, Kamiński – Kamienieu, Kostek; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka. Trener: Robert Kalaber

Francja: Papillon – Esipov, Penz; Lolzeau, Colotti, Dube – Coulaud, Pascal; Fabre, Koudri, Daid – Melin, Schmitt; Suire, Guillaume, Mainot – Prissaint, Joubert; Bonnardel, Plagnat, Bruche. Trener: Philippe Bozon

Węgry – Francja – mecz odwołany

W związku z pozytywnym wynikiem badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z zawodników reprezentacji Węgier, sztab drużyny podjął decyzję o rezygnacji z rozegrania ostatniego dla federacji meczu w turnieju z reprezentacją Francji i natychmiastowym powrocie do kraju.

Polska – Ukraina 4:1