PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

EHF EURO 2022. Polki poznały rywalki w grupie

Piłka ręczna

Za nami losowanie EHF EURO 2022 grup finałowych w Słowenii.

Reprezentacja Polski kobiet poznała rywali grupowych.

Czarnogóra, Niemcy i Hiszpania. Z tymi drużynami biało-czerwone rozpoczną tegoroczne Mistrzostwa Europy. Ekipa Arne Senstada trafiła do grupy D, z jednym z trzech gospodarzy mistrzostw Europy – Czarnogórą. W drugiej rundzie grupa D, w której znajdują się Polki połączy się z grupą C (Francja, Holandia, Macedonia Płn, Rumunia).

Turniej Polki zainaugurują meczem z Niemcami, w sobotę 5 listopada. Dwa dni później zagrają z Hiszpanią, a fazę zasadniczą zakończy starcie z drużyną Bojany Popović.

EHF EURO 2022. Grupy (fot. EHF)

– Wszystkie trzy zespoły, z którymi spotkamy się w fazie zasadniczej w rankingach EHF są wyżej niż mój zespół. Czarnogóra w roli gospodarza dla każdego będzie trudnym przeciwnikiem. Niemcy i Hiszpania to z kolei drużyny, z którymi spotkaliśmy się przed ostatnimi Mistrzostwami Świata i to one były górą – komentował trener reprezentacji Polski kobiet Norweg Arne Senstad.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 4-19 listopada i w tym roku będą organizowane przez trzy kraje – Słowenię, Czarnogórę i Macedonię Północną.

Fazę zasadniczą Polki rozegrają w Podgoricy. Nowe mistrzynie Europy poznamy 19. listopada w Lublanie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button