INNEKOLARSTWO

e-Tour de Pologne Amatorów za nami. Triumf Roberta Kubicy

e-Tour de Pologne Amatorów 2020

Ponad 120 kilometrów kolarskich tras, blisko 900 uczestników z całego świata na każdym z czterech etapów – tak wyglądały wirtualne wyścigi kolarskie w ramach e-Tour de Pologne Amatorów.

Inicjatywa była odpowiedzią na przerwę w organizacji wydarzeń sportowych i okazała się doskonałą formą sportowej rywalizacji, gromadząc wśród uczestników osobowości ze świata sportu i nie tylko.

Uczestnicy e-Tour de Pologne Amatorów rywalizowali na czterech wirtualnych trasach w Richmond, Innsbrucku, Yorkshire oraz Londynie. Rozgrywka była toczona na platformie Zwift i udział w niej mogli wziąć wszyscy, którzy dysponowali rowerowym trenażerem oraz dostępem do wspomnianej aplikacji. W gronie sportowców znaleźli się między innymi Robert Kubica, Anita Włodarczyk, Bartosz Zmarzlik, Kuba Przygoński, Mateusz Rudyk czy Wojciech Pszczolarski.

– Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tej inicjatywie i pościgać się nie tylko ze świetnymi kolarzami, ale także z moimi kolegami. Rywalizacja przez cztery soboty maja wyzwoliła pozytywne emocje zarówno u zawodników, jak i widzów, i właśnie o to w sporcie chodzi. Już wkrótce wracam do swojej dyscypliny, której pierwszym punktem będą testy DTM zaplanowane w Niemczech w drugim tygodniu czerwca – powiedział po wyścigu Robert Kubica, który bardzo dobrze spisał się w całym cyklu, biorąc udział we wszystkich czterech wyścigach.

Stu Król WPKiW wygrał czwarty etap e-Tour de Pologne Amatorów i został zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu. W klasyfikacji VIP triumfował Robert Kubica, który był najszybszy w swojej kategorii na każdym z czterech etapów.

100% frekwencją podczas wyścigów mogą się pochwalić także były kolarz szosowy Dariusz Baranowski (drugie miejsce w klasyfikacji generalnej VIP), lekkoatletka Patrycja Bereznowska, która zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej VIP oraz mistrzyni olimpijska oraz świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Wśród kolarzy zawodowych najlepszy wynik wywalczył Patryk Stosz, zaś na drugim miejscu kolarz torowy Wojciech Pszczolarski. Wszystkie etapy przejechał również Mateusz Rudyk, zajmując trzecie miejsce wśród profesjonalistów. W finałowej rozgrywce na wirtualnej trasie w Londynie brali udział także goście specjalni Witold Bańka, były minister sportu oraz przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej oraz Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację. W obliczu pandemii kolarstwo przeniosło się na chwilę do świata wirtualnego, a te zmagania okazały się bardzo fajną zabawą. Teraz zapraszam na wyścigi, które będziemy organizowali w realnym świecie – Tour de Pologne i Wyścig Narodów – powiedział Czesław Lang dyrektor generalny Lang Team.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button