KATOWICE

Dziki Zachód w Częstochowie. Konny pościg policjantów za… rowerzystami

Nietypowy pościg policjantów w Częstochowie

Policjanci z wydziału prewencji w Częstochowie podjęli pościg za dwoma mężczyznami, którzy na ich widok wsiedli na rowery i zaczęli uciekać.

Pościg był o tyle nietypowy, że mundurowi nie siedzieli w radiowozie tylko na… służbowych wierzchowcach. Stróże prawa zatrzymali w ten sposób 21-letniego mieszkańca Częstochowy, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 3 lat więzienia.

W środowe popołudnie policjanci z częstochowskiego zespołu konnego patrolowali rejon Promenady im. Czesława Niemena w Częstochowie. Ich uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy na widok umundurowanych policjantów na koniach wsiedli na rowery i zaczęli uciekać. Mężczyźni nie reagowali na polecenia policjantów i nie zamierzali się zatrzymać. Stróże prawa podjęli więc za nimi pościg konno. Po kilkuset metrach rowerzyści rozdzielili się, a policjanci zdecydowali o wykorzystaniu swoich służbowych wierzchowców do zatrzymania jednego z nich.

Jak się okazało w trakcie przeszukania, powodem ucieczki 21-latka było posiadanie marihuany. W trakcie dalszych czynności, policjanci z komisariatu V w Częstochowie znaleźli w jego mieszkaniu kolejnych kilka działek dilerskich zielonego suszu. Młody mieszkaniec Częstochowy usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button