CIEKAWOSTKI

Dzień Rekina w Orientarium Zoo Łódź

Łódzkie ZOO

Z okazji Dnia Rekina w Orientarium Zoo Łódź zwiedzający mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, między innymi spotkanie z nurkiem, opowieści o rekinach i pokazowe karmienie.

14 lipca to Światowy Dzień Rekinów.

– Zwierzęta te budzą mnóstwo emocji. Nierzadko utożsamiane są z największym zagrożeniem w morzach i oceanach. Okazuje się jednak, że spośród 400 gatunków, które żyją w naturze, tylko kilka może faktycznie budzić niepokój. Szacuje się, że rekiny zabijają średnio 6 osób na 10 lat, podczas gdy człowiek zabija nawet do stu milionów rekinów rocznie – podkreśla Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

W strefie oceanicznej Orientarium znajduje się 7 zbiorników morskich. W największym z nich pływają 3 gatunki rekinów: żarłacze rafowe czarnopłetwe, żarłacze brunatne i rekiny brodate. Ich opiekunowie przygotowują im codziennie pyszne kąski.

Orientarium Zoo Łódź. Rekin (fot. UMŁ)

– Tym razem w menu mamy śledzie. Staramy się, żeby ta dieta była urozmaicona, dlatego każdego dnia to menu wygląda nieco inaczej. Nasze rekiny dostają głównie dorsze, śledzie, szprotki, makrele, stynki, ale również kalmary czy ośmiorniczki – opowiada Adam Danielak, kierownik strefy oceanicznej Orientarium Zoo Łódź.

Rekiny w Orientarium można podziwiać spacerując najdłuższym tunelem podwodnym w Polsce. Ogród czynny jest codziennie, w godzinach od 9:00 do 19:00.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button