LOTNICZE NEWSY

Dwumilionowy pasażer w 2018 roku na lotnisku Poznań-Ławica

Lotnisko Poznań-Ławica

27 września 2018 r. Port Lotniczy w Poznaniu przywitał 2-milionowego pasażera.

Jest nim klient jednego z biur podróży, wracający ze swoich wakacji w Turcji.
Stale rosnąca liczba pasażerów, nowoczesna infrastruktura lotniska, coraz więcej atrakcyjnych siatek połączeń to bez wątpienia powód do dumy dla całego regionu woj. wielkopolskiego, a także dowód na rozwój Portu Lotniczego Poznań-Ławica i podnoszenie standardów transportu lotniczego w całym kraju. Lotnisko stawia nie tylko na linie rejsowe, ale również na współpracę z największymi touroperatorami w kraju. Dzięki lotom czarterowym daje tym samym szansę dla osób z Poznania i okolic na komfortową i szybką podróż na wymarzone wakacje.

2-milionowy pasażer lotniska w Poznaniu wracał ze swoich wakacji w Turcji, która ze względu na wspaniałą bazę turystyczną Turcja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez Polaków, co warte podkreślenia – również zimą.

Nie można zapomnieć również o wspaniałych zabytkach, kulturze i kuchni.

Rok 2018 pod wieloma względami jest rokiem wyjątkowym i rekordowym dla Portu Lotniczego Poznań-Ławica:

– Po raz pierwszy w historii lotnisko przekroczyło barierę 2,0 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu roku kalendarzowego. Rok 2018 planuje zamknąć liczbą 2,4 mln obsłużonych pasażerów, co oznaczać będzie 30% wzrost w stosunku do roku 2017.
– Rekordowo zapowiada się także liczba pasażerów czarterowych, którą w całym roku 2018 wyniesie ok. 760 000 pax (60% wzrost w stosunku do roku 2017).
– Aktualnie w sprzedaży znajduje się rekordowa liczba 36 kierunków regularnych, w tym liczne nowości: Kijów-Borispol, Cork i długo oczekiwany Rzym-Ciampino.
– W roku 2018 lotnisko oferuje rekordową liczbę 42 kierunków czarterowych w tym tak atrakcyjnych i egzotycznych jak Dominikana, Emiraty Arabskie, czy Kenia.
– Na pasażerów czeka wyjątkowa oferta lotów czarterowych w sezonie Zima 2018/2019: Dominikana, Emiraty Arabskie, Kenia, Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Madera, Riwiera Turecka oraz 1-dniowe wycieczki lotnicze do Rovaniemi – wioski Świętego Mikołaja.
– 2-milionowy pasażer przyleciał do Poznania na pokładzie linii lotniczej Enter Air, największej czarterowej linii lotniczej w Polsce i Poznaniu. Przewoźnik posiada w Poznaniu swoją bazę operacyjną, w której na stałe stacjonują 3 nowoczesne samoloty typu B737-800. Realizując rejsy na zlecenie czołowych polskich organizatorów turystyki, Enter Air do końca sierpnia br. przewiózł ponad 210 000 pasażerów, co stanowiło +34% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.
– Port Lotniczy Poznań-Ławica stale umacnia swoją pozycję jako II regionalnego ośrodka czarterowego w Polsce.

Andrzej Kobielski, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy linii lotniczych Enter Air:
„Witamy 2 milionowego Pasażera Ławicy na pokładzie największej czarterowej linii lotniczej w Polsce! Jest nam ogromnie miło, że to wydarzenie odbyło się właśnie na naszym pokładzie. Z lotniskiem Poznań-Ławica związani jesteśmy już od 2011 i aktualnie nasza linia jest największym przewoźnikiem pod względem liczby bazowanych samolotów. W każdym tygodniu z Poznania wykonujemy kilkadziesiąt operacji lotniczych w kierunku najlepszych kurortów w Europie, Azji i Afryce! Poznań to trzecia największa baza Enter Air w Polsce, z której intensywnie latamy nie tylko w sezonie letnim, ale także zimą. W 2018 roku ilość zimowych połączeń nie tylko z Ławicy, ale ze wszystkich baz, kilkakrotnie wzrośnie w porównaniu do lat ubiegłych. Cieszymy się, że 2-milionowy Pasażer tego wielkopolskiego Portu był właśnie naszym Pasażerem, dla którego przygotowaliśmy odpowiednie powitanie i niespodzianki!”.

Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica podkreśla:
„Pierwszy raz w historii poznańskiego lotniska osiągnęliśmy tak znaczący wynik, w liczbie obsłużonych pasażerów, w jednym roku kalendarzowym. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż możemy świętować to wydarzenie w towarzystwie naszych wieloletnich partnerów biznesowych, z którymi zbudowaliśmy świetną ofertę dla mieszkańców Poznania oraz regionu. Dzięki pasażerom, którzy latają z naszego lotniska możemy dzisiaj ponownie podkreślić, iż lotnisko Ławica jest jednym z najlepiej rozwijających się Portów regionalnych w Polsce. Serdecznie gratulujemy 2-milionowemu pasażerowi i cieszymy się, że właśnie ten rejs mógł być w dniu dzisiejszym zrealizowany na naszym lotnisku i wyrażamy nadzieję, że przed tą osobą jeszcze wiele wspaniałych wrażeń lotniczych z naszym udziałem.”.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button