POLSKA

Dwa razy złamały kwarantannę. Kobiety zapłacą po 10 tysięcy złotych!

Koronawirus COVID-19

Co dobę w Polsce ok. 330 osób łamie zasadę kwarantanny.

Karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych nałożył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie na kobiety, które 15 marca br. złamały obowiązek kwarantanny.

Niestety nie wszyscy przebywający w odosobnieniu stosują się do wytycznych SANEPIDU. 15 marca policjanci pojechali skontrolować kobiety, niestety nie zastali ich w domu. Okazało się, że wraz z innymi osobami znajdowały się 200 metrów dalej. Gdy zobaczyły radiowóz wróciły do domu. Policjanci poinformowali je o konieczności przestrzegania kwarantanny.

Za przebywanie poza domem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie nałożył na nie karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych. 22 marca policjanci asystowali SANEPIDOWI podczas dostarczania decyzji kobietom które złamały obowiązek kwarantanny.

Okazało się, że 20 marca kobiety również złamały ten zakaz udając się z psem do weterynarza. Policjanci również o tym fakcie powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Jesteś objęty kwarantanną? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Aplikacja kwarantanna domowa (fot. MC)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button