TRÓJMIASTO

Dulkiewicz w Watykanie. Papież Franciszek z zaproszeniem na 40. rocznicę Porozumień Gdańskich

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w Watykanie

Prezydent Gdańska przekazała w Watykanie papieżowi Franciszkowi zaproszenie na 40. rocznicę Porozumień Gdańskich.

Wcześniej Aleksandra Dulkiewicz wzięła również udział w audiencji generalnej.

Na zaproszenie organizatorów największych we Włoszech targów książki małych i średnich wydawnictw, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wzięła w środę (4 grudnia) po południu udział w panelu „Gdańsk bez hejtu”. Prezydent mówiła o hejcie i nienawiści w polityce i życiu publicznym. Pytania dotyczyły sytuacji w Gdańsku i w Polsce po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza i tego, co możemy zrobić więcej, by obniżyć temperaturę sporu politycznego.

Wcześniej wraz z pierwszym zastępcą Piotrem Grzelakiem wzięła udział w audiencji generalnej u Papieża Franciszka w Bazylice Św. Piotra. Podczas krótkiej rozmowy prezydent Dulkiewicz zaprosiła również Franciszka do Gdańska z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Gdańskich.

– Bardzo chcielibyśmy gościć Waszą Świątobliwość w naszym mieście! Gdańsk odegrał wielką rolę w wydarzeniach XX wieku. Tutaj, na Westerplatte, strzały z pancernika „Schleswig-Holstein” zapoczątkowały jedną z najstraszliwszych wojen – II wojnę światową. Tutaj też narodziła się Solidarność, największy ruch pokojowej, zwycięskiej rewolucji w Europie, który do dziś pozostaje wzorem dla wielu ruchów społecznego sprzeciwu. Nieodżałowany Jan Paweł II mówił: Światło idzie z Gdańska! – napisała w przekazanym zaproszeniu prezydent Gdańska.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button