FESTIWALEKONCERTY

Drugi dzień 28. Pol’and’Rock Festival. Jeden z zespołów odwołał koncert

Najpiękniejszy Festiwal Świata

Niesamowita energia, miłość, muzyka, niekończące się morze namiotów i festiwalowiczów, którzy wspólnie bawią się i edukują podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Kolejne spotkania na ASP, kolejne koncerty, kolejne emocje i wzruszenia. A to wciąż jeszcze nie koniec!

King Gizzard & The Lizard Wizard nie wystąpi na Festiwalu

Z powodu stanu zdrowia lidera King Gizzard & The Lizard Wizard odwołuje koncert na festiwalu.

King Gizzard & The Lizard Wizard to jeden z tych zespołów, których i organizatorzy, i festiwalowicze najbardziej wyczekiwali na Pol’and’Rock Festival. Tym mocniej zasmuciła Fundację wiadomość od kapeli, która z przyczyn zdrowotnych – nasilenia poważnej choroby przewlekłej Stu, wokalisty zespołu – odwołuje koncerty w Europie, w tym występ podczas ostatniego dnia Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Na dzień przed koncertem organizatorzy nie są w stanie znaleźć zastępstwa, ale planują wydłużenie występu grupy Skindred, która pojawiła się w line-upie całkiem niedawno, ku uciesze tych, którzy wspominają jej wcześniejsze koncerty na Pol’and’Rock Festival.

LAURA COX (fot. Stanisław Wadas)
WOLF ALICE (fot. Stanisław Wadas)
Organek (fot. Paweł Krupka)
PULL THE WIRE (fot. Dominik Malik)

Drugi dzień 28. Pol’and’Rock Festival

Na scenach wystąpili m.in. Stach Bukowski, Kashell, Organek, Pull The Wire, Wolf Alice, Voo Voo, Blenders, Tagada Jones, Laura Cox, Criminal Tango.

Pokojowy Patrol na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

Niezmiennie, od pierwszej edycji festiwalu, również i w tym nie mogło zabraknąć wolontariuszy w czerwonych koszulkach, zawsze uśmiechniętych i gotowych do pomocy. Podczas Festiwalu Pokojowy Patrol podzielony jest na grupy: lotne oraz stałe. Spotkać ich można w czerwonych, żółtych oraz czarnych koszulkach. Łącznie to 750 osób będących na Festiwalu po to, aby pomagać.

Pokojowy Patrol pomaga w organizacji Festiwalu już od jego pierwszej edycji – Przystanku Woodstock w 1995 r. To społeczność niezwykłych, profesjonalnie przeszkolonych wolontariuszy, którzy uwielbiają czynić dobro!

Czym tak naprawdę zajmuje się Pokojowy Patrol? Między innymi… Patroluje! Grupy Lotne dbają o bezpieczeństwo festiwalowiczów – pomagają, odpowiadają na pytania i przybijają piątki! Można ich spotkać zarówno na polu, jak i przy bramach czy na terenie dworców. Wolontariusze zajmują się również sprzedażą gadżetów w SiemaShopie, obsługują Biuro Rzeczy Znalezionych, uczą zasad pierwszej pomocy w namiocie RUR, wspierają artystów w strefie garderób i na backstage’u, a także dbają o porządek podczas koncertów i pomagają w organizacji działań Akademii Sztuk Przepięknych.

Co oznaczają kolorowe koszulki?

Czerwoni, żółci, czarni… o co w tym chodzi? To proste! Oprócz najliczniejszych wolontariuszy w charakterystycznych czerwonych koszulkach, na festiwalowym polu można spotkać również Patrolowców w koszulkach koloru żółtego. To liderzy poszczególnych grup, posiadający wyróżniające umiejętności oraz doświadczenie w patrolowych strukturach.

Koszulkami czarnymi z kolei odznacza się ekipa Centrum Komunikacji Fundacji WOŚP – to oni odpowiadają za wszelką formę komunikacji z festiwalowiczami. Moderują transmisje on-line, prowadzą festiwalowe kanały w mediach społecznościowych, odpowiadają na wiadomości festiwalowiczów, piszą treści na stronę internetową.

Oprócz wolontariuszy Pokojowego Patrolu podczas Festiwalu o bezpieczeństwo uczestników dba również zawodowa ochrona – Niebieski Patrol (która reaguje w przypadku łamania regulaminu wydarzenia oraz w sytuacjach zagrożenia), a także Medyczny Patrol (ratownicy medyczni, pielęgniarze, położni, lekarze). Medyczny Patrol działa w punktach pomocy medycznej, zespołach terenowych (których członkowie weryfikują zgłoszenia z terenu imprezy i jako pierwsi udzielają pomocy na terenie Festiwalu), zespołach wyjazdowych (odpowiadających za transport pacjentów na terenie imprezy lub w sytuacjach awaryjnych do szpitali zewnętrznych).

Festiwal dla wszystkich

Po raz kolejny Najpiękniejszy Festiwal Świata jest dla wszystkich. Osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na szereg udogodnień. Specjalnie przygotowane miejsca parkingowe oraz sama architektura terenu z płytą lotniska to początek. Dodatkowo, między innymi, na terenie Festiwalu znajdują się liczne toalety dostosowane do OzN, specjalna platforma przed Dużą Sceną, tłumaczenie spotkań odbywających się na ASP na polski język migowy czy wsparcie techniczne.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button