MOTOSPORT

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2020. Kuba Przygoński powalczy w Kielcach

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2020

21 i 22 sierpnia, czyli w piątek i sobotę, najlepsi drifterzy w Polsce zmierzą się na Torze Kielce.

To trzecia runda sezonu 2020 roku po wyścigach na Bemowie oraz w Słomczynie. Kuba Przygoński powalczy w weekend o pozycję lidera klasyfikacji PRO.

Tegoroczny pierwszy start tego zawodnika w DMP był pechowy ze względu na awarię półosi. Pomimo problemów technicznych w lipcu, sierpniowy start okazał się sukcesem, a Przygoński na Autodromie Słomczyn w klasyfikacji PRO zajął trzecie miejsce. Ostatnie dni przed zmaganiami w Kielcach zespół Przygońskiego poświęcili na dopracowanie „Diabła”, czyli Toyoty GT86 z 1000-konnym silnikiem, aby rajdowiec mógł skutecznie powalczyć o pozycję lidera w serii wyścigów.

– Tor Kielce jest niesamowity, bo w zakręt wchodzimy tam z prędkością 180 km/h. Jest to duże wyzwanie, bo jedzie się bardzo szybko i z dużym kątem. Do tego zawodnik jadący przede mną lub za mną. Ale my – driftingowcy – bardzo to lubimy – powiedział Przygoński.

– Zapowiada się słoneczna i gorąca pogoda, a zdecydowanie fajniej się ściga w takich warunkach. Po Rally Crossie przestawiłem się już na drift, a do tego „Diabeł” jest w dobrej kondycji. Jedziemy walczyć – dodał kierowca.

Trzecia runda DMP odbędzie się na Torze Kielce 21 i 22 sierpnia. Po zmaganiach w Miedzianej Górze czekają nas jeszcze cztery wyścigi: w Toruniu i ponownie z Słomczynie oraz w Sosnovej i Brnie w Czechach.

Plan 3. rundy Driftingowych Mistrzostw Polski

Piątek, 21 sierpnia

11:40 – 13:40 – trening klasa PRO
17:30 – 20:00 – kwalifikacje klasa PRO

Sobota, 22 sierpnia

14:10 – 15:40 – TOP32 PRO
16:20 – 18:00 – TOP16 PRO

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button