KATOWICE

Dramat małych sarenek. Kosiarka ucięła im nogi. Uwaga, drastyczne zdjęcia!

Sarenki kontra kosiarka

Dramat trzech sarenek w podbielskim Jaworzu.

W starciu z kosiarką rotacyjną nie miały szans.

Niestety wszystkie sarny zostały tak poranione, że trzeba było je poddać eutanazji. Jedna z nich była konająca, a dwie miały zmasakrowane i ucięte nogi.

Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” w Bielsku-Białej apeluje: Nie koście łąki w czerwcu, jeśli nie musicie! Jak musicie – koście od środka, aby zwierzęta miały szanse uciec na obrzeża koszonej łąki!

Uwaga drastyczne zdjęcia!

Sarny znalezione w Jaworzu (fot. Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik”)
Sarny znalezione w Jaworzu (fot. Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik”)
Sarny znalezione w Jaworzu (fot. Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik”)
Sarny znalezione w Jaworzu (fot. Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik”)

Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” Na Pomoc Dzikim Zwierzętom napisał:

Od ok trzech tygodni podejmowaliśmy kilkadziesiąt akcji związanych z sarnami (bywało że i trzy dziennie). Głównie potrącenia przez samochód, sporo zabłąkanych saren na posesjach (niekiedy w środku miasta lub na drogach szybkiego ruchu). Nasz zurbanizowany świat jest bardzo skomplikowany i niebezpieczny dla zwierząt, pełen śmiertelnych pułapek. Prosimy abyście mieli to w pamięci i zwolnili przejeżdżając (w szczególności) przez las czy tereny zielone. Zamykajmy też na noc bramy i bramki w naszych ogrodach aby przypadkowo nie weszła tam sarna, bo rano może dojść do tragedii, gdy spłoszona sarna uszkodzi się uderzając w siatkę. Uszczelnijmy swoje ogrodzenia, aby zwierzyna nie mogła tam się dostać. Udział w zdarzeniach biorą na szczęście przeważnie kozły. W tym okresie przepędzają się nawzajem, szukając swojego terytorium. Gdy w zdarzeniu ucierpi samica (koza) tragedia jest podwójna, ponieważ większość jest w ciąży i właśnie teraz zaczynają rodzić swoje młode…

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button