MUZYKA

„Don’t Go Yet”. Camila Cabello z gorącym singlem [WIDEO]

Muzyka

Trzykrotnie nominowana do Grammy multiplatynowa piosenkarka i stała bywalczyni list przebojów, Camila Cabello przedstawia nowy singiel oraz towarzyszący mu teledysk „Don’t Go Yet”.

Utwór jest zapowiedzią nadchodzącego trzeciego albumu studyjnego artystki zatytułowanego „Familia”.

Piosenka „Don’t Go Yet” została napisana przez Camilę, Scotta Harrisa, Ricky’ego Reeda i Mike’a Sabatha oraz wyprodukowana przez Mike’a Sabatha i Ricky’ego Reeda i zawiera perkusję uznanego kubańskiego perkusisty, Pedrito Martineza. To pierwsze wydawnictwo Camili od platynowego albumu „Romance” z 2019 roku.
Urodzona na Kubie piosenkarka i autorka tekstów Camila Cabello wydała swój debiutancki solowy album „Camila” w styczniu 2018 roku, natychmiastowo zdobywając entuzjastyczne recenzje. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 równolegle z singlem „Havana”, który osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Camila stała się wówczas pierwszą solową artystką od prawie 15 lat na pierwszym miejscu trzech najważniejszych list przebojów w tym samym tygodniu. Została również najczęściej odtwarzaną artystką w Spotify.

Podczas Video Music Awards 2018 zdobyła nagrody Artysta Roku i Teledysk Roku za swój hit „Havana”. Pod koniec 2018 roku została nominowana do dwóch nagród Grammy, Best Pop Vocal Album (najlepszy popowy album wokalny) za album „Camila” i Best Pop Solo Performance (najlepszy popowy solowy występ) za „Havana (Live)”. 9-krotnie platynowy hit „Havana” wydany w sierpniu 2017 roku był oficjalnym początkiem jej kariery solowej po czterech latach w zespole Fifth Harmony.

„Havana” stała się najczęściej odtwarzaną piosenką wszechczasów stworzoną przez kobietę oraz numerem jeden na całym świecie. Wydany w styczniu 2018 roku potrójnie platynowy singiel „Never Be The Same” znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboard. Camila została pierwszą artystką w historii, której pierwsze dwa single z debiutanckiego albumu stały się wieloformatowymi singlami numer jeden. Wcześniej Camila podbiła szczyty list przebojów dzięki podwójnie platynowemu „Bad Things” z MGK, który wygenerował ponad 400 milionów streamów.

Cabello wydała globalny singiel „Señorita” z Shawnem Mendesem w czerwcu 2019 roku. Utwór zadebiutował na pierwszym miejscu w iTunes na całym świecie i pobił rekord Spotify na największy debiut damsko-męskiego duetu w historii. „Señorita” była najczęściej odtwarzaną piosenką ze wszystkich utworów wydanych na świecie w Spotify w 2019 roku oraz zdobyła nominację do Grammy w kategorii Best Pop/Duo Group Performance (najlepszy występ w duecie/grupie).

W grudniu 2019 Camila wydała swój drugi album studyjny „Romance”, który uzyskał status platynowej płyty. Podczas 62. edycji nagród Grammy Camila dała wzruszający występ z utworem „First Man”, podczas którego zaśpiewała bezpośrednio do swojego taty siedzącego na publiczności.

Camila jest pierwszą artystką od czasu Adele, która potroiła się na trzech głównych listach przebojów. Jest również ambasadorką Save the Children. W tym roku zadebiutuje jako aktorka w „Kopciuszku” (reż. Kay Cannon), który ukaże się 3 września.

W 2020 roku Camila uruchomiła projekt Healing Justice Project wraz z Movement Voted Fund. Projekt zapewnia granty na zasoby związane ze zdrowiem psychicznym dla młodych aktywistów i oddolnych organizacji działających na rzecz sprawiedliwości rasowej i ekonomicznej oraz rozwoju kraju.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button