POLITYKAPOLSKA

Donald Tusk: „Trzeba rozdzielić państwo od kościoła! PiS ukradł Wasze pieniądze”. O aborcji i in vitro

Platforma Obywatelska

Przewodniczący PO Donald Tusk przebywał w Inowrocławiu.

Spotkał się z jego mieszkańcami. Bez barierek i tłumu ochroniarzy tak jak podczas przemówień Jarosława Kaczyńskiego z PiS (tylko dla swoich zwolenników).

„Nasz kościół umiera, bo został spleciony z wielkimi pieniędzmi i z nienawiścią do osób inaczej myślących. Trzeba rozdzielić państwo od kościoła” – rozpoczął mówić Tusk.

„Już nie mogę patrzeć na to co się dzieje z moim kościołem. Potrzebny jest rozdział kościoła od państwa i pozbawienie go tych wielkich pieniędzy, które płyną do hierarchów strumieniami” – dodał w tej sprawie.

W sprawie aborcji, kobiet i in vitro

„Kobiety w Polsce umierają tylko dlatego, ponieważ Przyłębska z Kaczyńskim wprowadzili takie zasady, że lekarze boją się ratować życie kobiety.

Posiadanie dziecka nie może być komfortem bogatych. Nie mogę się doczekać tych wyborów, by w takich sprawach jak in vitro podjąć natychmiastowe decyzje.

Aborcja nie jest jakąś fanaberią. Pamiętamy Pszczynę i Częstochowę. Przyłębska i Kaczyński wprowadzili takie zasady, przez które lekarze boją się ratować kobiety”.

O NBP: – Glapińskiemu nie powierzyłbym nawet Szkolnej Kasy Oszczędności. Niektórzy członkowie RPP wydają się być rzeczywiście niezależni, ale od rozumu.

Afera węglowa, środki z KPO. „Oni ukradli Wasze pieniądze”

„W kraju, w którym co roku umiera 50 tysięcy ludzi bezpośrednio przez smog nie wolno bagatelizować tego problemu tak jak Kaczyński i jego ludzie.

Afera węglowa to królowa wszystkich afer.

Ktoś na tej aferze węglowej zarabia. Wydaje się nie możliwe, żeby zbudować elektrownię i ją zburzyć. A jednak PiS stracił ponad miliard złotych z naszych pieniędzy. Dodatkowo cały czas działa spółka, która zarządza wyburzonymi wieżami.

Gdzie nie rzucicie okiem, oni zepsują, zniszczą, a na koniec na tym zarobią. A wychodząc przed mikrofon, powiedzą o tym, że Polacy mają za dużo pieniędzy.

Gdybyśmy rozdzielili połowę środków z KPO na samorządy, to każdy powiat otrzymałby pół miliarda złotych. Oni (PiS -red.) ukradli Wasze pieniądze z powodu bzdurnego politycznego sporu.

500 mln złotych. Taka kwota mogłaby trafić do każdego powiatu, gdyby połowę środków z KPO rozdzielić na samorządy”.

O reparacjach i samorządach

„PiS wraca do poprzedniego systemu. W myśl zasady: więcej zabrać, trochę oddać.
Ta władza robi dokładnie na odwrót, niż mówi. Przez 7 lat sprzedawała na potęgę polskie grunty. Oczywiście w głównej mierze Niemcom.

Kiedy analizujemy te bardzo niesprawiedliwe działania, jeśli chodzi o fundusze, to widać wyraźnie, że władza pisowska nagradza swoich i stara się upokorzyć tych, którzy nie są posłuszni.

Ta władza prowadzi całą kampanię o reperacjach, a kiedy pytamy o treść tajnej noty dyplomatycznej do Niemiec, to okazuje się, że słowo „reperacje” nie pada w niej ani razu”.

O pracy i firmach

Musi znowu w Polsce być tak, że ten kto ciężko pracuje, ma z tego powodu satysfakcję też materialną. Przedsiębiorcy i osoby które prowadzą małą firmę to nie są ludzie którzy myślą żeby się dorobić tylko o tym jak przeżyć.

Moim zdaniem warto wrócić do idei, w której koszty związane z remontem mieszkania można było odpisać od podatku.

O edukacji i przemocy domowej

O przemocy domowej: „Bicie nie jest dobre i nigdy dobre nie będzie. Tym, którzy myślą inaczej polecam sparing z Pudzianem”.

O edukacji: „Ja nie wiem, na jakim świecie żyje Pan Czarnek, jeśli jemu na prawdę się wydaje, że nauczyciele za dużo zarabiają”.

– Kaczyński w najbliższych dniach będzie inaugurował pisowską akademię. Ponoć jednym z wykładowców ma być Obajtek. Pewnie mógłby poprowadzić wykład „Jak z wójta zostać naftowym szejkiem”.

O wyborach

– Nie sądzę, że będziemy mieli większość konstytucyjną. Na pewno wygramy, na pewno ich pogonimy!

Kiedy wygramy i utworzymy rząd, to dopilnuję, aby nikt w Polsce niczego nie stracił. Musimy jednak wrócić do zasady: ciężej pracujesz, więcej zarabiasz. Państwo nie może karać ludzi pracy – zakończył swoją mowę szef Platformy Obywatelskiej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Co za kretyn. Zapomniał dodać że jak wygra dopilnuje nie tylko żeby nikt nie stracił ale także żeby nikt oprócz niego nie zyskał. Niemiecka gnida . On myśli że wygra wybory . Już jego wyborcy odwracają się od niego. Nikt normalny nie chce być utożsamiany z tym fałszywym kmiotem. Ten osioł jest głupszy niż ten bałwan trzaskowski. Oni nadal myślą że ludzie kupują te bzdury co wypowiadają publicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button