FILM I SERIALE

„Dolina Bogów” Majewskiego. Uroczysta premiera z m.in. Weroniką Rosati, Zbigniewem Zamachowskim i Antkiem Królikowskim [ZDJĘCIA]

„Dolina Bogów" Lecha Majewskiego

Najnowszy film Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”, w którym w głównych rolach wystąpiły gwiazdy Hollywood – John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, trafił do polskich kin.

W uroczystej premierze wzięli udział Ewa Minge, Joanna Opozda, Weronika Rosati, Monika Zamachowska, Kamila Kamińska, Eliza Gwiazda, Michalina Sosna, Joanna Majstrak, Angelika Fajcht, Andrzej Grabowski, Andrzej Chyra, Zbigniew Zamachowski, Bogdan Kalus, Antek Królikowski, Przemek Kossakowski, Wojciech Solarz, Andrzej Mastalerz, Dariusz Kordek, Marcin Zarzeczny, Maciej Makowski i Bartłomiej Misiewicz.

„Dolina Bogów” Lecha Majewskiego („Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Wojaczek”) to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w Valley of the Gods w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara – Jana A.P. Kaczmarka.

Zdjęcia do filmu powstawały także w studiach filmowych CeTA we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski.

„Dolina Bogów” – John Malkovich (fot. pras.)

– Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi – o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią” – mówi John Malkovich.

Josh Hartnett (fot. pras.)

– Myślę, że ten film stanie się czymś wyjątkowym, innym od wszystkiego, co ludzie kiedykolwiek widzieli. To wizja Lecha i to jest dla mnie ekscytujące – patrzeć na kogoś, kto ma taką kontrolę, bo niewielu reżyserów ma. Wspaniale jest być częścią tak unikalnej wizji, bo wiem, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo rzadkie – dodaje Josh Hartnett.

Producentami obrazu są: Lech Majewski, Filip Jan Rymsza, Angelus Silesius, Royal Road Entertainment.

„Dolina Bogów” w kinach od 21 sierpnia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button