MUZYKA

Doja Cat powraca z nowym singlem „Paint The Town Red”

Świat muzyczny

Zdobywczyni nagrody Grammy i światowa gwiazda, Doja Cat, wydaje nowy singiel i teledysk „Paint The Town Red”.

Oficjalny teledysk został wyreżyserowany przez Ninę McNeely oraz samą Doję.

Nakręcony w LA klip jest odtworzeniem trzech obrazów, które zaprojektowała artystka. W zeszłym miesiącu Doja namalowała okładkę singla podczas Instagramowego live’a, na którym przedpremierowo zaprezentowała fanom piosenkę.

Jesienią Doja Cat wyruszy w pierwszą trasę po Ameryce Północnej, „The Scarlet Tour”. W ramach supportu wystąpią Ice Spice i Doechii. W czerwcu Doja wydała singiel i teledysk „Attention”, które spotkały się ze sporym uznaniem krytyków. W zeszłym miesiącu artystka pojawiła się na okładce prestiżowego „V Magazine” w wydaniu „The Global Music”.

Ostatnio Doja Cat wystąpiła wraz z koleżanką z wytwórni, SZA, w remiksie jej piosenki #1 Hot 100, „Kill Bill”. Doja zebrała pochwały za niesamowity początek piosenki – rewelacyjną rapującą zwrotkę. Billboard podsumował: „Włączenie Dojy do utworu wprowadza nowe emocje: supergwiazda otwiera remiks szczegółową rapową narracją”. Doja Cat została również uznana przez magazyn „TIME” za jedną z najbardziej wpływowych osób 2023 roku i pojawiła się na okładce jednego z czterech globalnych numerów w kwietniu, a także została wyróżniona i wystąpiła na ekskluzywnej gali TIME100.

Doja Cat po raz pierwszy zamieściła muzykę na Soundcloudzie w 2013 roku, mając zaledwie 16 lat. Po podpisaniu kontraktu z Kemosabe/RCA w 2014 roku wydała swoją EP-kę „Purrr!”. Wiosną 2018 roku ukazał się jej debiutancki album „Amala”, jednak to sierpniowe wydanie „Mooo!” przyczyniło się do zaistnienia w mainstreamie.

Uznany przez krytyków drugi album „Hot Pink” wydała w listopadzie 2019 roku. Album zawiera utwór „Juicy”, legendarny już przebój „Say So” nominowany do Grammy oraz „Streets”, viralową sensację i ścieżkę dźwiękową Silhouette Challenge, jednego z największych dotychczasowych trendów TikToka. Sukces trzykrotnie platynowego „Say So”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 i pokrył 6-krotną platyną, wzniósł Doję na szczyt.

Dziś Doja ma ponad 20 miliardów streamów na koncie, nagrodę Grammy (oraz 16 nominacji) i wiele, wiele innych prestiżowych osiągnięć. W zeszłym roku pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu „ELVIS” z piosenką „Vegas”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button