POLSKA

Baner NBP. Kłamstwo Glapińskiego. „Prezes nie odczuwa wzrostu cen, bo zarabia 100 tys. miesięcznie”

Polska PiS

Adam Glapiński twierdzi, iż w Polsce ceny „od czterech miesięcy prawie nie zmieniły się”.

W dodatku jest napisany z błędami językowymi!

Każdy kto chodzi na zakupy musi być zdziwiony przesłaniem baneru wywieszonego na siedzibie Narodowego Banku Polskiego.

Drożyzna PiS

Jak to jest, że ceny w Polsce od 2016 r. wzrosły o 43,3 procent, a prezes Adam Glapiński twierdzi, że nie ma problemów z inflacją. Zagadkę rozwiązali politycy Lewicy, którzy sprawdzili, ile zarabia prezes Narodowego Banku Polskiego.

– Adam Glapiński nie odczuwa wzrostu cen, ponieważ zarabia 100 000 miesięcznie – mówi poseł Krzysztof Gawkowski. Jak informuje NBP prezes tej instytucji w 2022 r. zarobił ponad 1,3 mln zł brutto.

A z czym mierzą się Polki i Polacy? – Skumulowany wzrost cen to ponad 40 procent, ale są takie kategorie produktów, które podrożały jeszcze bardziej. Ceny żywności od 2016 r. wzrosły łącznie ponad 70 procent, to głównie uderzyło w gospodarstwa domowe, które zarabiały mniej niż średnia krajowa, a przede wszystkim mniej niż prezes Glapiński – odpowiada Dariusz Standerski, dyrektor ds. legislacyjnych KP Lewica.

Tłuste koty PiS nie odczuwają inflacji

– Są ludzie uprzywilejowani jak prezes Glapiński i tłuste koty w spółkach Skarbu Państwa, a zwykli ludzie cierpią z powodu nieodpowiedzialnej polityki monetarnej i informacyjnej prezesa NBP – ocenił.

Zdaniem przewodniczącego KP Lewica baner, który wisi na siedzibie NBP świadczy o tym, iż „politycy PiS oderwali się od rzeczywistości”. – Jednocześnie jest to świadectwo tego, iż publiczne pieniądze są wykorzystywane w kampanii wyborczej jednej partii. To jest kampania wyborcza, którą NBP i Adam Glapiński sponsoruje PiS-owi – podkreślił.

Rosnące ceny to zdaniem polityka Lewicy wina złej polityki gospodarczej rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Adama Glapińskiego. – Ceny w Polsce w czasie rządów PiS wzrosły o ponad 40 procent. Kumulacja sięgnęła lat 2022 i 2023. Każdy Polak i każda Polka płacą więcej za chleb, wędlinę, warzywa i owoce; za prąd czy gaz – ocenił.

PiS nie pozyskał środków z KPO

Jego zdaniem rozwiązaniem jest pozyskanie przez Polskę środków w ramach KPO, gdzie na Polskę czeka 53 mld euro.

– 15 października odsuniemy PiS od władzy i pozyskamy te środki – zapowiedział Gawkowski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button