LEKKOATLETYKA

Diamentowa Liga w Oslo i Paryżu. Triumfy Fajdka, Kopron i Nowickiego

Diamond League

Paweł Fajdek zajął pierwsze miejsce w konkursie rzutu młotem rozegranym podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo.

Polak zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w szóstej serii, w której uzyskał 80.56 i zepchnął na drugą lokatę Bence Halásza, który także w ostatnim rzucie osiągnął najlepszą odległość – 79.29. Wynik 78.36, uzyskany na koniec konkursu, dał trzecią lokatę liderowi światowych tabel Wojciechowi Nowickiemu.

Diamentowa Liga w Paryżu

Triumf polskich młociarzy w Diamentowej Ligi w Paryżu – tym razem najlepsi okazali się Malwina Kopron i Wojciech Nowicki. Świetnie spisały się Polki w biegu na 400 metrów.

Polka w trzeciej serii uzyskała 71.33 i odniosła pierwszy w karierze triumf w cyklu najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych, którego jedna z odsłon – 6 sierpnia – odbędzie się na Stadionie Śląskim.

W gronie panów świetnie spisał się Wojciech Nowicki. Z sześciu mierzonych rzutów aż cztery były ponad 80 metrowe. Wygrał z wynikiem 81.25, uzyskanym w czwartej kolejce. Drugi był Paweł Fajdek – 80.11.

Ponownie formą zaimponowały nasze specjalistki od biegania 400 metrów. W Paryżu druga, po świetnej ostatniej prostej, była Natalia Kaczmarek (50.24), a trzecia – z rekordem życiowym 50.28 – Anna Kiełbasińska. Szósta na mecie zameldowała się Justyna Święty-Ersetic (51.05). Wygrała Bahamka Shaunae Miller-Uibo (50.10).

Ewa Swoboda potwierdziła wysoką formę. W biegu na 100 metrów, w silnej stawce, zajęła czwarte miejsce z rekordem życiowym 11.05. Wygrała doświadczona Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce (10.67).

W finale biegu na 110 metrów przez płotki czwarty, z czasem 13.31, był Damian Czykier. Zwyciężył świetnie dysponowany w ostatnich dniach Amerykanin Devon Allen (13.16).
(PZLA)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button