LUBLIN

Dęblin. Stanął w obronie koleżanki. Potem został pobity kijem bejsbolowym

Lubelskie

Dęblińscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn w związku ze sprawą pobicia 22-latka.

Agresorzy bili pokrzywdzonego rękami oraz kijem bejsbolowym. Powodem pobicia mogła być sytuacja na zabawie sylwestrowej, kiedy poszkodowany stanął w obronie koleżanki, której ubliżał jeden ze sprawców. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło nad ranem po nocy sylwestrowej w Dęblinie (woj. lubelskie) na dworcu PKP. Siedzącego na ławce 22-latka z powiatu ryckiego zaatakowało czterech zamaskowanych mężczyzn. Agresorzy bili pokrzywdzonego rękami oraz kijem bejsbolowym. Po całym zdarzeniu pokrzywdzonemu pomogły dwie kobiety, które wysiadły z pociągu. Dzięki nim pokrzywdzony zadzwonił do przyjaciółki, która przyjechała na miejsce i wezwała Policję. Na dworcu pojawili się policjanci i pogotowie ratunkowe, które zabrało pobitego do szpitala i tam udzielono mu pomocy.


Policjanci z Komisariatu Policji w Dęblinie już kolejnego dnia ustalili i zatrzymali sprawców pobicia. Okazali się nimi dwaj 23-latkowie, 18-latek i 17-latek. Powodem pobicia mogła być sytuacja na zabawie sylwestrowej, podczas której poszkodowany stanął w obronie koleżanki, której ubliżał jeden z mężczyzn.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za udział w pobiciu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast sprawcy, który używał niebezpiecznego przedmiotu w pobiciu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button