POZOSTAŁE

Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich 2020 – prawie 1,5 miliona osób online

Po raz pierwszy w wirtualnej odsłonie

Popularna akcja Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich zaistniała w tym roku wyłącznie w przestrzeni internetowej.

Ze względu na zagrożenie pandemiczne, pięć Rezydencji Królewskich podjęło się trudnego zadania przeniesienia wszystkich aktywności do rzeczywistości wirtualnej.

I tak w ciągu zaledwie jednego miesiąca prawie 1,5 miliona osób wzięło udział w interaktywnych webinariach online, historycznej debacie oraz w spacerach wirtualnych ze znaną aktorką Małgorzatą Kożuchowską odwiedzając Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu. W tym samym czasie ponad 15 000 uczniów szkół podstawowych i średnich uczestniczyło w darmowych wirtualnych lekcjach przybliżających polską historię i kulturę.

Darmowy Listopad to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, mające na celu promocję siedzib polskich monarchów, zabytków i muzealnych zbiorów przyciągające co roku do muzeów wielu odwiedzających zarówno dzieci, młodzież jak i seniorów. Tym razem wszyscy spotkali się w wirtualnej rzeczywistości.

Największym zainteresowaniem wśród internautów cieszył się cykl webinariów online Tu dzieje się historia oraz wirtualne spacery, podczas których kustosze muzeów oraz historycy odkrywali przed widzami Królewskie Skarby znane i nieznane Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Zamku Królewskiego w Sandomierzu.

Muzeum Zamkowe w Malborku (fot. MKiDN)

Wszystkie webinaria, historyczna debata, wirtualne spacery z poszczególnych Rezydencji Królewskich będą jeszcze dostępne do końca grudnia na stronach internetowych i profilach facebook rezydencji:

Zamek Królewski w Warszawie

https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/darmowy-listopad-online-2020

Zamek Królewski na Wawelu

https://wawel.krakow.pl/cykl/darmowy-listopad-online

Muzeum Łazienki Królewskie

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/darmowy-listopad-2018-w-lazienkach-krolewskich

Muzeum Zamkowe w Malborku

https://zamek.malbork.pl/wydarzenia/akcja-darmowy-listopad-rezydencjach-krolewskich-online-zwiedzaj-wirtualnie-743

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu

http://www.zamek-sandomierz.pl/547-darmowy-listopad-w-rezydencjach-krolewskich-online

Dzięki wirtualnej aktywności, nowym technologiom i działaniom w social media Rezydencje Królewskie stworzyły w ramach akcji Darmowy Listopad nową platformę edukacji i prezentacji sztuki, dostępną o każdej porze z każdego miejsca.
(MKiDN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button