MUZYKA

Daria Zawiałow z nowym album. Wyczekiwana Dziewczyna Pop już jest

Polska muzyka

Wszystkie szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa Darii zostały ujawnione.

Data premiery, trzy okładki albumu, tracklista podzielona na rozdziały, wyczekiwany gość i wiele więcej…

Zamiłowanie Darii Zawiałow do muzycznych podróży i koncept albumów weszło na nowy poziom wraz z odsłonięciem wszystkich szczegółów dotyczących jej czwartego albumu!

Nowa płyta artystki będzie nosić tytuł „Dziewczyna Pop” i ukazała się 20 października tego roku.

Dotychczas album był zapowiadany trzema singlami, w tym „FIFI HOLLYWOOD”, który zdążył się wspiąć na szczyt polskiego Airplaya (zestawienia najczęściej odtwarzanych utworów we wszystkich stacjach radiowych w Polsce), pokryć się złotem.

Nowy krążek artystki będzie podzielony na trzy rozdziały. Pod każdym z nich kryją się cztery premierowe utwory, a wraz z nimi osobna historia, warstwa wizualna i miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych – bo to tam, po Helsinkach oraz Japonii, artystka zabiera swoich fanów na wycieczkę.

Pierwszy z segmentów albumu – 92’ – to podróż nie tylko do onirycznego i słonecznego Los Angeles, ale przede wszystkim podróż w czasie – do czasów pierwszych miłości, rozczarowań i pożegnań w życiu Darii.

Rozdział Pete Stop opowiadać będzie o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym, życiowym pędzie i zaczęła marzyć o miłości i potrzebie stabilizacji. Z tego rozdziału pochodzi najnowszy singiel „Z Tobą na chacie”, który był inspirowany podróżą wokalistki do Nowego Jorku w 2022 roku. Rok później, Daria nagrała tam teledysk do tego utworu oraz zrealizowała kolejną część materiałów wizualnych do całego projektu.

Daria Zawiałow (fot. pras.)

Ostatnia część tryptyku – rozdział Backdoor – to rozmyślanie artystki nad tym „co by było gdyby…”. Utwory te od strony lirycznej są w głównej mierze abstrakcją i wytworem wyobraźni Darii. Jak sama opowiada:

„Są krzywym zwierciadłem moich obaw i lęków, które otworzyły tytułowe tylne drzwiczki w mojej głowie, których chyba nigdy nie chciałam otwierać. (…) Osadziłam ten rozdział na bezkresnej pustyni, na totalnym pustkowiu – nieopodal Arizony, tak aby zintensyfikować u odbiorcy poczucie bezsilności i samotności.”

We wrześniu pojawił się ostatni singiel zwiastujący „Dziewczynę Pop”.

Tracklista albumu zdążyła już wzbudzić emocje wśród fanów, a wszystko za sprawą jedynego gościa, który pojawi się na krążku. W utworze „SUPRO”, który otwiera rozdział Backdoor, usłyszymy Taco Hemingway’a. Daria niejednokrotnie w wywiadach otwarcie przyznawała, że jest to jej ulubiony wykonawca na polskim rynku muzycznym, a fani obojga artystów na to połączenie czekali od paru ładnych lat!

Wszystkie utwory, które trafią na czwarty album Darii powstały we współpracy z Bartoszem Dziedzicem – producentem odpowiedzialnym za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło.

Przy tworzeniu albumu duetowi od strony muzycznej przyświecały gitarowe lata dziewięćdziesiąte, a lirycznie Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach – pisać o nich bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button