MOTOSPORT

Czwarty etap. Załoga ORLEN Team wiceliderem w Rajdzie Kazachstanu

Rajd Kazachstanu 2019

Rywalizacja kierowców w przedostatniej rundzie Puchar Świata FIA w rajdach terenowych wkracza w decydującą fazę.

Po zaciętej walce na trasie czwartego etapu, Kuba Przygoński i Timo Gottschalk osiągnęli trzeci czas, który dał załodze ORLEN Team awans na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Duet jadący Mini John Cooper Works Rally prezentuje w Kazachstanie bardzo równą formę – na każdym z czterech dotychczasowych odcinków rajdu Przygoński i Gottschalk finiszowali na trzecim miejscu. Podczas czwartkowego oesu załoga ORLEN Team walczyła z Bernhardem Ten Brinke (Toyota Hillux), który wyprzedzał ją o 27 s w klasyfikacji generalnej.

– Dziś celem było dogonić Ten Brinke. Cały czas byliśmy blisko niego i ostatecznie się to udało. Odrobiliśmy 1.30 min i w klasyfikacji generalnej mamy minutę przewagi. Do końca rajdu na pewno będziemy ze sobą walczyli – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Warunki panujące na trasie czwartkowego, liczącego 399,24 km oesu różniły się względem poprzednich dni. Kierowcy musieli dostosować się do mokrej nawierzchni po padającym w nocy deszczu.

– Dzisiejszy odcinek był skomplikowany. W wielu miejscach było dużo przejazdów przez wodę, podczas których samochód traci trakcję. Trzeba zachowywać czujność w takich sytuacjach. Z drugiej strony w niektórych miejscach mieliśmy lepszą przyczepność – piasek był wilgotny, więc samochód lepiej się prowadził. Dzięki temu, że wydmy były mokre, udało nam się też wykonać wiele fajnych skoków. Mieliśmy przygodę, bo 70 km przed metą uderzyliśmy w piaskową muldę i z jednej z opon zeszło trochę powietrza. Wytrzymała do mety na takim niskim ciśnieniu, więc mieliśmy trochę szczęścia – podsumował Kuba Przygoński z ORLEN Team.

W czwartym dniu rywalizacji najlepszy czas osiągnął Yazeed Al-Rajhi, jadący za kierownicą Toyoty Hilux. Bernard Ten Brinke uplasował się natomiast na czwartym miejscu. Pozycję lidera utrzymał Nasser Al-Attiyah (Toyoty Hilux), który w czwartek osiągnął piąty czas. Przed zawodnikami jeszcze dwa odcinki specjalne o długości odpowiednio 290,19 km i 148,76 km.

Klasyfikacja generalna po 4. etapie Rajdu Kazachstanu:

1

Nasser Al-Attiyah

Toyota Hilux Overdrive

13:09:33

Mathieu Baumel 

 

2

Jakub Przygonski

MINI John Cooper Works Rally

13:18:16

Timo Gottschalk

 

3

Bernhard Ten Brinke

Toyota Hilux Overdrive

13:19:16

Tom Colsoul

 

4

Stephane Peterhansel

MINI John Cooper Works Rally

13:44:19

Andrea Peterhansel

 

5

Miroslav Zapletal 

H3 Evo VIII

14:40:24

Marek Sykora

 

6

Denis Krotov

MINI John Cooper Works Rally

14:45:57

Dmytro Tsyro

 

7

Andrey Czerednikow

Ford F-150 Evo

16:01:48

Ignat Falkow

 

8

Dmitry Sotnikow

Kamaz 43509

16:33:23

Ruslan Ahmadiew 

 

9

Reinaldo Varela

Can Am Maverick X3

18:09:11

Gustavo Gugelmin

 

10

Fedor Worobiew

Can Am Maverick X3

18:28:38

Kirył Szubin

 
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button