WARSZAWA

Czeszka zgubiła się na Pradze

Warszawa

Strażnik miejski wraz z zagubioną Czeszką na dworcu kolejowym.

Na Pradze-Południe w Warszawie zgubiła się Czeszka. Kobietę zauważyli pracownicy ochrony szpitala. Nie mogli się z nią porozumieć, więc wezwali strażników miejskich. Funkcjonariusze nie tylko ustalili dokąd kobieta się udaje, ale nawet pomogli jej kupić bilet.

Strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy 26 stycznia patrolowali Pragę-Południe otrzymali zgłoszenie ze szpitala przy ulicy Grenadierów, gdzie ochrona zauważyła zagubioną kobietę.

Ochroniarze nie mogli się z kobietą porozumieć. Zorientowali się jednak, że nie oczekuje od placówki pomocy medycznej i wówczas wezwali strażników. Używając elektronicznego translatora funkcjonariusze ustalili, że 59-latka jest obywatelką Republiki Czech.

Strażnicy skontaktowali się z jej ambasadą. Rozmawiając z kobietą pracownik ambasady ustalił, że kobieta przyjechała do polskiej stolicy z miasta Náchod i zgubiła się na Pradze-Południe. Funkcjonariusze sprawdzili, że kobieta może do domu wrócić pociągiem z Dworca Zachodniego i tam ją odwieźli.

Gdy podeszli do kasy, by pomóc kupić jej bilet, okazało się, że Czeszka ma za mało pieniędzy. Funkcjonariusze dołożyli więc ze swoich, a do biletu dorzucili butelkę wody na drogę. Do odjazdu pociągu kobietą zaopiekowała się ochrona dworca.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button